دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۰۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۵۷۰۵۴
گزارشگر : ۶۷
تولیت آستان قدس رضوی:

مدیران بدون جناح‌بندی سیاسی به مردم نیازمند خدمت کنند

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۰۳

همه مدیران علاوه بر اینکه در برابر گره‌گشایی از مشکلات مردم مسئول هستند باید به دور از هرگونه جناح‌بندی سیاسی با انسجام و اتحاد برای خدمت به مردم تلاش کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی (9 شهریور96 ) با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در این دیدار با اشاره به اینکه چهره استان خراسان جنوبی نسبت به گذشته تفاوت‌ فراوانی داشته است افزود: البته این استان هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد و باید رفع مشکلات محرومان دغدغه همه مسئولان نظام باشد.

رئیسی با بیان اینکه رفع مشکلات مردم بزرگترین افتخار مدیران است گفت:  مردم ولی نعمت مدیران هستند. این امر نباید فقط در شعار خلاصه شود. مردم باوری در پرتو خداباوری است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه  بالا بردن قدرت خرید محرومان کمک به رشد اقتصادی کشور است گفت: کار اقتصادی، حرکتی جهشی می طلبد و اگر این امر در استان انجام شود مشکلات زیادی از نیازمندان برطرف می‌شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز مسئله نخست کشور موضوع اقتصاد، معیشت و اشتغال جوانان است گفت: فقر و مشکلات معیشتی مردم به هیچ عنوان زیبنده نظام اسلامی ایران نیست.

وی افزود: در زمینه گره گشایی از مشکلات مردم همه مسئول هستند و باید به دور از هرگونه جناح بندی سیاسی، با انسجام و اتحاد برای خدمت به مردم تلاش کرد.

رئیسی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی در محرومیت زدایی با دستگاه های مختلف همکاری های دارد گفت: با نگاه‌های مختلف نمی‌توان مشکلات جامعه را برطرف کرد، بلکه مسائل باید با عزم جدی و اتحاد بین مردم و مسئولان برطرف شود.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: هم اکنون 32 هزار و 506 خانوار در قالب 63 هزار نفر در استان تحت حمایت این نهاد هستند و  از خدمات حمایتی استفاده می کنند.

رضا سلم آبادی با اشاره به اینکه هم اکنون دو هزار نفر از بیماران صعب العلاج  استان، تحت حمایت این نهادند افزود: در استان 30 هزار واحدمسکونی روستایی غیرمقاوم داریم که از این تعداد 13 هزار مربوط به افراد تحت حمایت این نهاد است. کمیته امداد آمادگی پرداخت 15 میلیون تومان برای ساخت واحد مسکونی مقاوم به مددجویان تحت حمایت را دارد اما این رقم کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان‌جنوبی تقریبا جزو استان‌های سالمند کشور است، گفت: بیش از 70 درصد خانواده های تحت حمایت سالمند هستند و شرایط جسمی برای توانمندسازی آنان فراهم نیست.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی پی در پی در استان چهره خراسان جنوبی را پیر کرده و این استان دچار فقر پیچیده است افزود: هم اکنون 25 درصد جمعیت استان تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در سال جاری 51 میلیارد تومان اعتبار در جهت توانمند سازی مددجویان تحت حمایت به این استان اختصاص یافته است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 116 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام             

تعداد بازدید : ۲۹۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید