اخبار

رشد 59 درصدی زکات در شهرستان درمیان

رشد 59 درصدی زکات در شهرستان درمیان
از ابتدای سال جاری 33 میلیون و 560 هزار تومان زکات از کشاورزان و دامداران شهرستان درمیان جمع‌آوری‌شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 59 درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد بصیری پور، رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: موضوع پرداخت زکات باید در بین مردم مطرح شود تا آن‌ها نسبت به برکات زکات در زندگی دنیوی و اخروی آگاه شوند.
بصیری پور زکات جمع‌آوری‌شده را شامل زکات واجب و مستحب، شجره طیبه، فطریه و کفاره عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری کشاورزان و دامداران شهرستان درمیان 33 میلیون و 560 هزار تومان زکات به کمیته امداد پرداخت کرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های تهیه مسکن، جهیزیه برای جوانان، درمان بیماران و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود، گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در شهرستان درمیان نسبت به مدت مشابه سال قبل 59 درصد افزایش داشته است.
رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان افزود: تاکنون 196 اصله درخت زرشک، بادام، پسته و گردو در طرح شجره طیبه پلاک کوبی شده که درآمد حاصل از آن برای نیازمندان همان منطقه هزینه شده است.
فرماندار شهرستان درمیان گفت: پرداخت به‌موقع زکات از سوی کشاورزان و دامداران می‌تواند در رفع مشکلات پیش روی نیازمندان بسیار تأثیرگذار است و بایستی همه اعضا ستاد زکات شهرستان در جهت ترویج، تقویت و توسعه فرهنگ پرداخت زکات به عنوان یک فریضه واجب الهی تلاش کنند.
محمد بشیری زاده در ادامه افزود: اگر نیازهای مددجویان را به درستی تشخیص دهیم و شناخت کامل از نیازها فراهم شود زکات جمع‌آوری‌شده به شکل مناسب‌تری در بین محرومان توزیع خواهد شد.
انتهای پیام

۲۳ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰
تعداد بازدید : ۱۷۰
کد خبر : ۱,۲۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید