اخبار

طی 9 ماهه سال جاری صورت گرفت:

توانمندسازی 92 خانوار تحت حمایت درمیانی

توانمندسازی 92 خانوار تحت حمایت درمیانی
طی 9 ماهه سال جاری 92 خانوار تحت حمایت شهرستان درمیان با پرداخت یک میلیارد و 290 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از سوی کمیته امداد، توانمند شدند.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ احمد بصیری پور رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: طی 9 ماهه سال جاری 92 خانوار تحت حمایت شهرستان درمیان با پرداخت یک میلیارد و 290 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از سوی کمیته امداد، توانمند شدند.
بصیری پور افزود: در سال ۹۶ معادل دو برابر تعهد این اداره در حوزه اشتغال محقق شد و در 9 ماهه سال جاری با همراهی بانک‌های عامل به 92 طرح اشتغال‌زایی تسهیلات پرداخت شد.
وی گفت: عمده طرح‌های در حال اجرا، دامداری، کشاورزی، خدمات، قالیبافی و صنایع‌دستی می‌باشد که در سال 97، مبلغ یک میلیارد و 290 میلیون تومان تسهیلات به مددجویان مستعد اشتغال پرداخت‌شده است.
بصیری پور، آموزش را مهم‌ترین گام در جهت توانمندسازی عنوان کرد و افزود: در این جهت 25 دوره آموزشی با مجموع 197 نفر از مددجویان آموزش‌های کارآفرینی، حرفه‌آموزی، مهارتی بلندمدت و پایدارسازی را تاکنون فراگرفته‌اند.
وی افزود: هرچند رکود بازار فرش، بافت قالی را نسبت به گذشته کمرنگ‌تر کرده، درعین‌حال 300 متر مربع فرش دستبفت توسط مددجویان تحت حمایت تولید شده که نشان از همت و تلاش خانوارهای تحت حمایت دارد.
رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان افزود: اجرای طرح‌های اشتغال در سه سرفصل، کارانگیزی، توانمندسازی و خودکفایی توسط این نهاد در چرخه ایجاد اشتغال تا خودکفایی خانوارها پیگیری می‌شود.


۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۹۳
کد خبر : ۱,۳۴۷

نظرات بینندگان

رضا
۱۳۹۷/۱۱/۰۲ Iran
0
1
0

احسنت و خداقوت خدمت همه مسولین کشور و نیروهای خدوم کمیته امداد. جا داره از زحمات همه ی شما عزیزان قدردانی و تشکر کنیم

محمد
۱۳۹۷/۱۱/۰۴ Iran
0
0
0

سلام خواستم از مسئولین محترم کمیته امداد شهرستان بپرسم کی مستمری تبصره 14 واریز میشه؟؟

محمد
۱۳۹۷/۱۱/۱۴ Iran
0
0
0

ممنون


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید