اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس خبر داد:

توانمندسازی 119 خانوار تحت حمایت فردوسی

توانمندسازی 119 خانوار تحت حمایت فردوسی
از ابتدای سال جاری 119 فرصت شغلی بااعتبار دو میلیارد و 85 میلیون تومان در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت شهرستان فردوس هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس ،فعالیت‌های این نهاد را درزمینه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا پاکدل،رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس در مراسم افتتاح کارخانه نبات صنعتی گفت: از ابتدای سال جاری 119 فرصت شغلی در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت ایجادشده و بیش از دو میلیارد و 85 میلیون تومان تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت‌شده است.

پاکدل در ادامه افزود: طرح‌های اشتغال ایجادشده به لحاظ تعداد 47 درصد و ازنظر تسهیلات 140 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشته است.

وی گفت: از مجموع فرصت‌های شغلی ایجادشده در سال جاری 34 فرصت شغلی در قالب مشاغل خانگی و 85 فرصت شغلی در قالب طرح‌های خودکفایی و خوداشتغالی بوده و درمجموع از اشتغال‌زایی ایجادشده در شهرستان، 16 درصد توسط کمیته امداد فردوس ایجادشده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس بابیان اینکه نداشتن مهارت شغلی از مشکلات مددجویان برای ورود به عرصه کار و فعالیت است، گفت: بخشی از فعالیت این نهاد در حوزه اشتغال، آموزش مددجویان تحت حمایت است و بر این اساس از ابتدای سال جاری 722 نفر از مددجویان تحت حمایت، از آموزش‌های فنی حرفه‌ای بااعتبار 34 میلیون تومان بهره‌مند شدند.

 شایان‌ذکر است: مدیر کارخانه نبات صنعتی فردوس در جهت حمایت از خانوارهای تحت حمایت، تعداد 20 نفر از نیروهای این کارخانه را از مددجویان تحت حمایت، انتخاب و شیرینی نبات را بر زندگی محرومان و مددجویان تحت حمایت نشانده است.

انتهای پیام

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۲۰
کد خبر : ۱۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید