اخبار

بهره‌مندی 220 مددجوی خوسف از آموزش‌های فنی و تخصصی کمیته امداد

بهره‌مندی 220 مددجوی خوسف از آموزش‌های فنی و تخصصی کمیته امداد
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به 220 مددجوی تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مهران پور، رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: ایجاد و ارتقای دانش و مهارت‌های حرفه‌ای مددجویان از طریق آموزش‌های مقدماتی، بلندمدت، آموزش‌های تکمیلی فنی و حرفه‌ای، کارآفرینی و ترویجی متناسب با نیازهای شغلی منطقه جهت کاریابی، اشتغال‌زایی و افزایش بازدهی طرح‌های در حال اجرا و هدایت شغلی دانش آموزان دوره دبیرستان در راستای کسب مشاغل فنی ازجمله اهداف کمیته امداد از برگزاری دوره‌های آموزشی برای مددجویان است.
مهران پور بابیان اینکه یکی از راهبردهای توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان از طریق برنامه‌های کاریابی و تعامل با کارفرمایان می‌باشد، افزود: اجرای طرح‌های خودکفایی اعضای خانوار مددجو، ارتباط مستقیم با کارفرما، خود اظهاری مددجو، شرکت‌های خدماتی و طرح‌های کارآفرینی از انواع اقدامات و فعالیت‌های اشتغال در طرح‌های کاریابی است.
وی افزود: اجرای طرح‌های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای خانوارهای نیازمند با برنامه‌های مؤثر و کارآمد، از اهداف و سیاست‌های کمیته امداد است لذا با توجه به شرایط مددجویان، زمینه‌های اشتغال این افراد در شرکت‌ها، بنگاه‌های خصوصی و دولتی فراهم می‌گردد.
وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد شغل و پایدارسازی مشاغل گفت: کمیته امداد این آموزش‌ها را در اولویت برنامه‌های توانمندسازی سازمان قرار داده و موفق شده است با استفاده از تعاملات و همکاری‌های سازنده سازمان‌ها و مؤسسات آموزشی کشور، با اجرای یک برنامه فراگیر سطح علمی و مهارتی مددجویان را ارتقا بخشد به‌نحوی که مددجویان با تسلط کامل به انجام کار در رشته شغلی موردعلاقه خود بپردازند.
محمد مهران پور گفت: از بین مددجویان شرکت‌کننده در این دوره‌ها، 66 نفر در دوره‌های مهارت‌آموزی، 110 مددجو در بحث پایداری و توسعه مشاغل، 47 مددجو درزمینهٔ کارآفرینی با هزینه‌ای بالغ بر 11 میلیون تومان از این دوره‌ها بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به ارائه بسته‌های تشویقی کاریابی برای مددجویان عنوان کرد: بسته‌های تشویقی شامل پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و حق‌الزحمه کاریابی است که علاوه بر آموزش‌های مهارتی به متقاضیان ارائه می‌شود.
رئیس کمیته امداد خوسف گفت: کمیته امداد به منظور ایجاد انگیزه در کارفرمایان بنگاه‌های تولیدی و خدماتی برای اشتغال کارجویان موردحمایت، حق بیمه سهم کارفرمایی مددجویانی که نزد کارفرمایان مشغول به کار می‌شوند، طی دو سال ۱۰۰ درصد و تا سقف حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی اشتغال در سال به کارفرمایان پرداخت می‌کند.
انتهای پیام/

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۱۱۹
کد خبر : ۱,۵۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید