اخبار

پرداخت ۵۴۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان منطقه دو بیرجند

پرداخت ۵۴۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان منطقه دو بیرجند
رئیس کمیته امداد منطقه دو بیرجند از پرداخت ۵۴۹ فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی خزاعی عرب  در دیدار اعضای مجتمع فرهنگی تربیتی کانون شهید آوینی کمیته امداد گفت: یکی از عرصه های فعالیت کمیته امداد مباحث فرهنگی و تعالی خانواده ها بر مبنای قرآن است.
خزاعی عرب با اشاره به اینکه گروه هدف کانون و مجتمع فرهنگی و تربیتی شهید آوینی شامل دانش آموزان، طلاب، دانشجویان و مادران خانواده های تحت حمایت هستند که از سال 1387 تاسیس شده است، گفت: تاکنون بالغ بر 800 نفر عضو دارد و مبای کار این کانون مباحث قرآنی است.
وی گفت: در سال گذشته 203 نفر از اعضای کانون شهید آوینی در فعالیت روخوانی و روانخوانی قرآن شرکت داشتند، ادامه داد: همچنین 80  نفر در بحث حفظ قرآن و 120 نفر در کلاسهای تجوید و تدبر در قرآن شرکت کردند.
وی برای تشویق و ترغیب اعضای این کانون، مسابقات قرآنی در سطح استانی برگزار شد که برگزیدگان در میابقات کشوری حضور خواهند یافت، عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر 3700 نفر ساعت دوره آموزشی شامل احکام، اخلاق اسلامی، سبک زندگی اسلامی، مهارتهای زندگی، مشاوره تحصیلی و خانوادگی برای اعضای کانون شهید آوینی برگزار شده است.
رئیس کمیته امداد منطقه دو بیرجند از شرکت 120 نفر از اعضای این کانون فرهنگی و تربیتی در مراسم اعتکاف خبر داد و افزود: سال گذشته یک هزار و 200 نفر برای ارتقای سطح فرهنگی به اردوی زیارتی، آموزشی به شهرهای قم مشهد، جمکران، اصفهان و شیراز اعزام شدند.
خزاعی عرب بیان کرد: سال گذشته کمیته امداد منطقه دو بیرجند بالغ بر 350 میلیون تومان برای ارتقای سطح فرهنگی خانواده ها ی تحت حمایت این نهاد هزینه کرده است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد منطقه دو بیرجند 4600 خانوار تحت حمایت دارد، گفت: در سال گذشته میزان درخواست های ثبت شده برای تحت پوشش قرار گرفتن در مقایسه با سال قبل از آن 2.5 برابر شده است.
رئیس کمیته امداد منطقه دو بیرجند از ارجاع 3500 نفر به پزشک در سال گذشته به دلیل مشکلات درمانی خبر داد و افزود: متاسفانه در سطح مددجویان کمیته امداد این منطقه بیرجند 405 نفر بیمار خاص و صعب العلاج داریم که با اجرای طرح شفا برای 120 نفر حامی جذب شده است.
خزاعی عرب با اشاره به اینکه در سال گذشته 201 سری جهیزیه با اعتبار 418 میلیون تومان به مددجویان اهدا شده است، عنوان کرد: همچنین 542 فقره تسهیلات کارگشایی با اعتبار 2.5 میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: 549 فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار 10 میلیارد و 800 میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد بیرجند پرداخت شده است.
پایان پیام/


۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۱۰۷
کد خبر : ۱,۷۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید