اخبار

اهدای 30 راس گوسفند به ستاد زکات شهرستان خوسف

اهدای 30 راس گوسفند به ستاد زکات شهرستان خوسف
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف از اهدای 30 راس گوسفند توسط عشایر به مبلغ 25 میلیون تومان در جهت کمک به نیازمندان و محرومان، به ستاد زکات شهرستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مهران پور، رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: از ابتدای سال جاری 160 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی  از کشاورزان و دامداران  شهرستان جمع آوری شده است.
مهران پور با بیان اینکه تامین جهیزیه، درمان بیماران، ساخت و تعمیر مسکن مددجویان نیازمند، اطعام نیازمندان، تامین کمک معیشت و لوازم ضروری فقرا از موارد مصرف زکات است، افزود: در سال گذشته نیز در شهرستان خوسف با همکاری روحانیون و عاملین زکات، مبلغ 16 میلیون تومان زکات واجب شامل گندم، جو و گوسفند و مبلغ 176 میلیون تومان زکات مستحبی، جمع آوری و در امور محرومان و نیازمندان هزینه شده است.
وی یکی از راهکارهای اساسی در زمینه محرومیت‌زدایی و کاهش فقر در جامعه  را پرداخت زکات عنوان کرد و افزود: با فرهنگ‌سازی‌های مؤثر و همکاری همه‌ جانبه مسئولان و خیران می‌توانیم شاهد تحقق این امر مهم باشیم.
شایان ذکر است: هم اکنون 7100 نفر از جمعیت این شهرستان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد که از مستمری ماهانه و سایر فعالیت های حمایتی این نهاد بهره مند هستند.
انتهای پیام/

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲
تعداد بازدید : ۱۳۷
کد خبر : ۱,۹۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید