اخبار

آغاز ساخت 124 واحد مسکن روستایی محرومان در شهرستان خوسف

آغاز ساخت 124 واحد مسکن روستایی محرومان در شهرستان خوسف
عملیات اجرایی ساخت 124 واحد مسکونی روستایی ویژه جامعه هدف کمیته امداد شهرستان خوسف از ابتدای تیرماه آغاز شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،محمد مهران پور، رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: در جریان سفر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در اسفندماه سال گذشته که در زمینه مسکن و ساختمان منجر به تفاهمنامه سه جانبه منعقده بین کمیته امداد، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه کشور شده است، سهمیه  شهرستان خوسف 124 واحد مسکونی روستایی نیازمندان تعیین شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: در طی دو ماه گذشته کار ثبت نام و اولویت سنجی خانوارهای فاقد مسکن روستایی مددجویان مورد حمایت با اولویت ایتام، خانواده های با اعضای 3 نفر به بالا انجام شده است و اکنون در تیرماه عملیات ساخت واحدهای مسکونی آغاز گردیده است و تا پایان سال 98 به اتمام خواهید رسید.
مهران پور ادامه داد: بر اساس فاصله از مرکز شهرستان و به جهت افزایش هزینه حمل و بارگیری مصالح به ازای هر متر مربع یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 400 هزارتومان برآورد شده است و متراژ هر واحد مسکونی حداقل 41 متر و بر اساس تعداد افراد خانوار تا 60 متر قابل افزایش خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای ساخت هر واحد مسکونی مبلغ 30 میلیون تومان کمک بلا عوض ، 15 میلیون تومان وام قرض الحسنه و مابقی توسط خیران و آورده مددجو تامین و هزینه خواهد شد.
گفتنی است: مددجویان محترم متقاضی ساخت مسکن، بعد از اولویت سنجی برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه مسکن به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت معرفی خواهند گردید.
انتهای پیام/

۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۱۶
کد خبر : ۲,۰۵۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید