اخبار

ساخت ۴۰‌ واحد مسکونی برای مددجویان درمیان آغاز شد

ساخت ۴۰‌ واحد مسکونی برای مددجویان درمیان آغاز شد
عملیات اجرایی ۴۰ واحد مسکونی برای محرومان تحت حمایت کمیته امداد با حضور فرماندار درمیان و جمعی از مسئولان در بخش‌های مرکزی و گزیک آغاز شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد بصیری پور، رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: سهمیه کمیته امداد درمیان از محل احداث پنج هزار واحد مسکونی برای محرومان استان، ۴۲۲ واحد است که از این تعداد ۲۲۶ واحد در بخش قهستان و ۱۹۶ واحد در بخش‌های مرکزی و گزیک احداث می‌شود.
احمد بصیری پور افزود: در فاز نخست عملیات اجرایی ۴۰ واحد مسکونی با اعتبار دو میلیارد تومان در بخش‌های مرکزی و گزیک آغاز شد.
وی با بیان اینکه این واحدهای مسکونی براساس جمعیت خانوار با زیربنای ۴۰ تا ۶۰ مترمربع ساخته می‌شود گفت: برای ساخت هر واحد ۵۰ میلیون تومان به مددجویان پرداخت می شود که ۱۵ میلیون تومان آن وام قرض الحسنه و ۳۵ میلیون تومان کمک بلاعوض است.
رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان اظهار داشت: واحدهای مسکونی برای مددجودیان با اولویت خانواده ایتام، خانواده‌های پرجمعیت، زنان سرپرست خانوار و خانوارهای دارای سرپرست بیمار ساخته می‌شود.
وی از خیران خواست با توجه اینکه برخی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توان سهم آورده خود را ندارند، کمک‌های مالی خود را از کمیته امداد دریغ نکنند تا بتوان هرچه سریعتر این طرح را در شهرستان به اتمام رساند.
بصیری پور گفت: مقرر شد ۴۲۲ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد شهرستان تا پایان امسال تکمیل شود.
گفتنی است: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان براساس توافق سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان خراسان جنوبی آغاز شده که سهم کمیته امداد و بنیاد مسکن هرکدام پنج هزار واحد است.
انتهای پیام/

۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۷
کد خبر : ۲,۰۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید