اخبار

طی سال گذشته صورت گرفت:

فردوسی‌ها بیش از 178 میلیون تومان زکات پرداخت کردند

فردوسی‌ها بیش از 178 میلیون تومان زکات پرداخت کردند
طی سال گذشته مردم خیر فردوس، بیش از 178 میلیون تومان زکات واجب، مستحبی به کمیته امداد پرداخت کردند.

 رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس در اولین جلسه شورای زکات شهرستان، گزارشی از زکات جمع‌آوری‌ شده توسط کشاورزان این شهرستان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،حسن حلوانی، رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس در این مراسم با اشاره به اینکه بر اساس الزامات ابلاغی شورای مرکزی زکات کشور، ۶۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در امور محرومین و ۴۰ درصد در امور عام‌المنفعه هزینه می‌شود، گفت: کمیته امداد اطلاعات نیازمندان روستا را در اختیار شورای زکات روستاها قرار می‌دهد تا زکات جمع‌آوری‌شده برای تأمین مسکن، ازدواج، درمان و تحصیل نیازمندان همان منطقه هزینه شود.

حسن حلوانی در ادامه زکات را مهم‌ترین رکن اقتصادی اسلام دانست و افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری،نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه بزرگ را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهد.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات در روستاها، گفت: اگر افرادی که در بخش کشاورزی، دامداری و دیگر بخش‌ها مشغول به کار هستند، بر اساس برآوردهای شرعی، زکات و دیگر حقوق تعلق‌گرفته بر اموالشان را پرداخت نمایند بسیاری از نابسامانی‌های اقتصادی جامعه سامان‌یافته و خانواده‌های بی‌بضاعتی که دچار مشکل هستند، مشکلات این افراد برطرف می‌گردد.

حلوانی با تأکید بر استفاده از مبلغان دینی در ترویج واجب الهی زکات بیان کرد: تقویت باورهای دینی و اعتقادی، بیان آثار و برکات پرداخت زکات، بیان آثار سوء ترک زکات مهم‌ترین روش تبلیغ زکات است که باید توسط مبلغان دینی در مراسم، مناسبت‌های مذهبی و حضور به‌موقع در محل کار کشاورزان و دامداران انجام شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس همچنین در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه کشاورزان، روستاییان و مردم خیر فردوس بیش از 178 میلیون تومان زکات واجب، مستحبی و فطریه در سال گذشته پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است.

حلوانی افزود: مردم خیر فردوس 7تن و 300 کیلو جو و 4  رأس دام سبک را در قالب اقلام واجب زکات برای رفع گرفتاری‌های خانوار بی‌بضاعت ساکن در همان روستاهای مؤدی زکات، در اختیار کمیته امداد قرار داده‌اند.

شایسته ذکر است: در پایان مراسم از مؤدیان و زکات دهندگان برتر با حضور مسئولین شهرستانی،تجلیل شد.

انتهای پیام

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۲۵
کد خبر : ۲۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید