اخبار

طی هشت ماهه سالجاری صورت گرفت:

پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان فردوس

پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان فردوس
از ابتدای سال جاری توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد دو میلیارد و 250 میلیون تومان وام قرض الحسنه به مددجویان و نیازمندان شهرستان فردوس پرداخت شد.

از ابتدای سال جاری توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد دو میلیارد و 250 میلیون تومان وام قرض الحسنه  به مددجویان و نیازمندان شهرستان فردوس پرداخت شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن حلوانی، رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس گفت: طی هشت ماهه نخست سال جاری مبلغ دو میلیاردو دویست و پنجاه میلیون تومان تسهیلات بانکی بدون کارمزد به مددجویان این نهاد پرداخت  که تعداد 310 خانوار از مزایای این صندوق بهره مند شده اند.
حلوانی گفت: این صندوق با مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال 1395 تاسیس و صرفا فعالیت آن پرداخت تسهیلات کاملا قرض الحسنه بدون کارمزد بوده و از هرگونه فعالیت اقتصادی مبرا می باشد.
حلوانی به پرداخت 161 مورد وام در زمینه کارگشایی و رفع مشکلات ضروری نیازمندان اشاره کرد و افزود: همچنین تعداد 122خانوار تحت حمایت از این صندوق در زمینه تسهیلات مسکن برخوردار و زمینه خرید،احداث و یا رهن منزل برای مددجویان فراهم شده است.
وی گفت : 12 خانوار از مددجویان تحت حمایت در زمینه اشتغال زایی از این صندوق تسهیلات دریافت نموده و در حال حاضر دارای شغل وکسب و کار می باشند و از این طریق امرار معاش می نمایند.
رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس یکی از سیاستهای این نهاد را ترویج و تقویت فرهنگ قرض الحسنه عنوان کرد و افزود: تاکنون اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.
 حلوانی گفت: یکی از ظرفیت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت جذب سپرده‌های خیران و سپرده‌های خرد است و از تمامی خیران و مردم خوب و نیکوکار فردوس می خواهیم با مراجعه به صندوق امداد ولایت مستقر در کمیته امداد شهرستان نسبت به افتتاح حساب وسپرده گذاری در جهت رفع مشکلات مددجویان اقدام و از اجر معنوی و اخروی آن بهره مند گردند.
انتهای پیام

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۰۸
کد خبر : ۲,۷۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید