اخبار

طی سال گذشته محقق شد

خودکفائی 101 خانوار تحت حمایت درمیان

خودکفائی 101 خانوار تحت حمایت درمیان
طی سال گذشته 101 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان درمیان از طریق ارائه تسهیلات اشتغالزائی و ایجاد فرصت‌های شغلی و کسب درآمد خودکفا و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

رئیس کمیته امداد درمیان فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط کمیته امداد در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد بصیری پور، رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: در سال گذشته سه میلیارد و 638 میلیون تومان تسهیلات به مددجویان مستعد اشتغال در طرح‌های دامداری، کشاورزی، خدمات، قالیبافی و صنایع‌دستی پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون 22 نفر از افرادی که تاکنون تسهیلات اشتغالزائی از کمیته امداد دریافت کرده‌اند جزو کارآفرینان هستند ،افزود: کمیته امداد درمیان با ایجاد 245 فرصت شغلی در سال گذشته، تعهد این اداره را در حوزه اشتغال را به دو برابر افزایش داده است.

بصیری پور، آموزش را مهم‌ترین گام در جهت توانمندسازی عنوان کرد که در این راستا 41 دوره آموزشی با مجموع 628 نفر از مددجویان آموزش‌های کارآفرینی، حرفه‌آموزی، مهارتی بلندمدت و پایدارسازی را فراگرفته‌اند.

وی همچنین به بافت یک هزار 140 مترمربع فرش توسط مددجویان تحت حمایت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این فرش‌ها در طرح‌های لچک ترنج، بوته جقه، نائین بوده است.

 وی یکی از دلایل پایدار بودن طرح‌های اشتغال کمیته امداد را، نظارت‌های مستمر عنوان کرد و افزود: یک هزار 763 طرح توسط ناظرین اشتغال کمیته امداد مورد نظارت و پایش قرار گرفته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان درمیان گفت: اجرای طرح‌های اشتغال در سه سرفصل، کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی توسط این نهاد درچرخه ایجاد اشتغال تا خودکفایی خانوارها پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۱۸
کد خبر : ۳۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید