اخبار

اجرای 154 طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان تحت حمایت فردوس

اجرای 154 طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان تحت حمایت فردوس
طی سال گذشته 154 طرح اشتغالزائی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 651 میلیون تومان در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از محل اعتبارات بانکی و صندوق قرض الحسنه امداد پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس، گزارشی از ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن حلوانی، رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس گفت: یکی از رسالت‌های اساسی این نهاد ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان و فرزندان آن‌ها بوده که این رسالت به نحو مطلوب در حال انجام است.

حلوانی در ادامه طرح‌های کمیته امداد را ازجمله طرح‌های پایدار عنوان کرد و افزود: طرح‌های اشتغال‌زایی که توسط کمیته امداد اجرا می‌شود به مدت 5 سال تحت نظارت کارشناسان این نهاد قرار می‌گیرند.

وی همچنین به ارتقاء سطح مهارت‌های شغلی خانوارهای تحت حمایت اشاره کرد و افزود: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای تاکنون تعداد 801 نفر از مددجویان و فرزندان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و حرفه‌آموزی را فراگرفته و 49 میلیون تومان در جهت آموزش‌های کسب‌وکار هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فردوس یکی از مقوله‌های اشتغال‌زایی این نهاد را صنعت فرش عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون 60 طرح قالیبافی در شهرستان فعال است که زمینه اشتغال 70 نفر از مددجویان را فراهم کرده و طی سال گذشته تعداد 38 تخته فرش به متراژ 123 مترمربع و به ارزش 21 میلیون و 500 میلیون تومان بفروش رسیده است.

انتهای پیام  

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۲۸
کد خبر : ۳۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید