اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان نهبندان عنوان کرد:

مشارکت ۱۳ میلیارد ریالی حامیان ایتام و فرزندان محسنین در نهبندان

مشارکت ۱۳ میلیارد ریالی حامیان ایتام و فرزندان محسنین در نهبندان
خطیب زاده با اشاره به حمایت یک هزار و ۹۷۶ نیکوکار از ایتام و فرزندان محسنین در نهبندان گفت: سال گذشته میزان مشارکت نقدی و غیرنقدی حامیان بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۳۰۹ میلیون ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، علی خطیب زاده، رئیس کمیته امداد شهرستان نهبندان ضمن تشریح طرح اکرام ایتام و طرح محسنین کمیته امداد گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت ماهیانه مبلغی، یک یا چند یتیم را مورد حمایت قرار دهند و نکته قابل توجه اینکه امکان واریز مستقیم کمک خیران به حساب شخصی ایتام فراهم شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان نهبندان با بیان اینکه ۴۰۵ یتیم و فرزند محسنین زیرپوشش این نهاد هستند، افزود: یک هزار ۹۷۶ حامی ایتام و محسنین با کمیته امداد نهبندان همکاری دارند و به حمایت از محرومان این شهرستان می‌پردازند.
وی با اشاره به اینکه از حامیان ایتام و محسنین تعداد ۷۸۶ نفر بومی استان و مابقی خارج از استان هستند، ادامه داد: سرانه پرداخت نقدی حامیان به کودکان ایتام و محسنین در شهرستان نهبندان از ۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان است.
خطیب زاده با تاکید بر اینکه کمک های حامیان مستقیما به حساب ایتام واریز می شود و کمیته امداد فقط وظیفه نظارتی و مدیریت را دارد، افزود: علاوه بر مساعدت‌های نقدی ماهیانه، حمایت‌های غیر نقدی از سوی حامیان در زمینه تأمین پوشاک، مواد غذایی و مساعدت‌های فرهنگی مانند اعزام به مشهد مقدس و مساعدت در جهت کمک به تأمین جهیزیه فرزندان ایتام و محسنین نیز انجام می شود.
رئیس کمیته امداد شهرستان نهبندان میزان مشارکت حامیان در سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون و ۲۸۵ هزار ریال عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۰۱ میلیون و ۵۳۳ هزار ریال از این حمایت‌ها به صورت نقدی بوده است.
وی بیان کرد: علاوه بر کمک های فوق حامیان و خیران ۳۵ میلیون تومان برای احداث مسکن کمک کردند و مساعدت کالایی به ارزش ۵۵ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان در جهت کمک به تأمین چهار سری جهیزیه فرزندان ایتام و محسنین این شهرستان انجام دادند.
خطیب زاده به کمک ۲۵ میلیون تومانی یکی دیگر از خیران و حامیان ایتام و محسنین در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در همین راستا ۴۰ نفر از فرزندان ایتام و محسنین به مدت سه روز به مشهد مقدس اعزام شدند.

انتهای پیام

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۵۱
کمیته امداد، خراسان جنوبی |
تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر : ۳,۳۵۸

نظرات بینندگان

منوچهر اسدالهی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ Iran
4
0
0

با سلام - یکی از طرح های خوبی که احساس زیبای معنوی، روحی و روانی در انسان ایجاد می کند حمایت از فرزندان ایتام هست. ان شاء الله زمینه برخورداری تمام عزیزان هموطن از این احساس زیبا فراهم گردد.


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید