اخبار

164 فقره تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خوسف پرداخت شد

164 فقره تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خوسف پرداخت شد
طی سال گذشته 164 فرصت شغلی با اعتبار بالغ بر دو میلیارد و 971 میلیون تومان از سوی کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت شهرستان خوسف پرداخت شد.

رییس کمیته امداد شهرستان خوسف گزارشی از تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد طی سال گذشته ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مهران پور، رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف گفت: حرکت به سمت توانمندسازی در جامعه منوط به همکاری همه دستگاه‌ها و مردم و فرهنگ‌سازی در این زمینه است و در سال گذشته با همکاری کارگروه اشتغال و بانک‌های عامل، بیش از 164 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 971 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

مهران پور تسهیلات پرداخت‌شده را در سرفصل‌های کارانگیزی‏، توان افزایی‏، طرح‌های خودکفایی عنوان کرد و افزود: فرصت‌های شغلی ایجادشده از محل اعتبارات بانکی و امدادی پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند، افزود: ایجاد اشتغال خانگی و مشاغل خرد متناسب با ظرفیت‌های جامعه هدف، از اولویت‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد برای مددجویان است.

وی در ادامه گفت: تسهیلاتی که در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد متناسب با میزان سرمایه و با استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهایی که دارند می‌تواند حداقل درآمد را در خانوار ایجاد کند و باعث ایجاد فرهنگ کار و تلاش در خانواده‌های تحت حمایت در جامعه شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف اظهار داشت: راهبرد کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی، محرومیت‌زدایی از مناطق محروم است و مددجویان ساکن مناطق روستایی و محروم شهرستان در اولویت نخست دریافت خدمات این نهاد در بخش‌های مختلف هستند.

محمد مهران پور گفت: با توجه به رویکرد جدید کمیته امداد مبنی بر توانمندسازی مددجویان و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و وظایف تعیین‌شده درسیاست های اجرایی با آگاهی از اهمیت ترویج اشتغال در جامعه هدف همواره تلاش کرده که ظرفیت‌های مددجویان در بخش شناسایی‏، اشتغال و توانمندسازی با فراهم کردن زمینه مناسب بهبود توان اقتصادی خانوار‌های تحت حمایت و کاهش فقر در جامعه اقدام کند.

انتهای پیام

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۳۸
کد خبر : ۴۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید