دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۲۳۵۶
گزارشگر : ۷۹
با مشارکت خیران و موسسات خیریه صورت گرفت:

اطعام بیش از 80 هزار مددجوی خراسان جنوبی

(دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۴۶

از ابتدای ماه رمضان با همکاری خیران و مؤسسات خیریه 80 هزار و 877 پرس غذای گرم در بین مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی توزیع‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اقدامات صورت گرفته از ابتدای ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: باید مردم را در حل مشکلات اقتصادی جامعه مشارکت دهیم و کمیته امداد در طول چهار دهه فعالیت توانسته است فرهنگ انفاق و نیکوکاری را در جامعه زنده و مشکلات بسیاری از خانوار‌های نیازمند و تحت حمایت را با کمک خیران برطرف کند.

سلم آبادی در ادامه افزود:از ابتدای ماه مبارک رمضان 2 میلیارد و 295 میلیون تومان در سرفصل‌های مختلف اطعام و توزیع سبد غذایی، اکرام ایتام، فرزندان محسنین، کمک به بیماران صعب‌العلاج، دیدار مستقیم خیران با خانوار‌های نیازمند و سایر سرفصل‌ها مساعدت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد داشته است.

وی همچنین از توزیع 80 هزار و 877 پرس غذای گرم در بین مددجویان و نیازمندان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: از این میزان 23 هزار و 679 پرس غذای گرم در شبهای قدر توزیع‌شده است. وی توزیع سبد غذایی در بین خانوارهای تحت حمایت را یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان با مشارکت خیران 8 هزار و 162 سبد غذایی در بین مددجویان تحت حمایت توزیع‌شده که ارزش هر سبد غذایی 97 هزار و 700 تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ماه رمضان امسال 2 هزار و 165 حامی در خراسان جنوبی در طرح‌های شفا، محسنین و اکرام ایتام ثبت‌نام و حمایت خود از خانوارهای نیازمند اعلام کردند که از این تعداد یک هزار و 454 نفر در طرح اکرام ایتام و 691 نفر در طرح محسنین شرکت کردند و همچنین 20 نفر نیز در طرح شفا ثبت‌نام کرده و حامی بیماران نیازمند شدند.

سلم آبادی همچنین به اجرای طرح مفتاح الجنه اشاره کرد و افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان مسئولان استانی و شهرستانی با حضور در منازل 480 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان، از نزدیک با مشکلات پیش روی خانوارهای تحت حمایت آشنا شدند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۳۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید