دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۱
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۲۴۱۰
گزارشگر : ۷۹

برپایی بیش از ۱۰۰۰ پایگاه جمع آوری فطریه در استان خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۳۱

هم‌زمان با عید سعید فطر یک هزار و ۵۰ پایگاه در سطح استان خراسان جنوبی، زکات فطریه مردم خیر و نیکوکار استان را جمع‌آوری می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گزارشی از آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم این استان در روز عید سعید فطر ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد رفیعی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: هم‌زمان با عید سعید فطر یک هزار و ۵۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در مصلی های برگزاری نماز جمعه، دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، مساجد، میادین و مکان‌های پرتردد شهرها و همچنین روستاهای استان برپا می‌شود.

رفیعی در ادامه به رویکرد جدید کمیته امداد در بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به صورت غیرحضوری اشاره کرد و افزود: هم استانی‌های نیکوکار برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره با شماره‌گیری # ۰56*۸۸۷۷* گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

وی بابیان اینکه مسئولیت دبیرخانه شورای زکات بر عهده کمیته امداد است افزود: در صورتی که مؤسسات خیریه قصد جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات رادارند باید از شورای زکات استان و یا شهرستان مجوز دریافت کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی مبالغ جمع‌آوری‌شده در اسرع وقت در سرفصل‌های کمک معیشت، مسکن، درمان، جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی مددجویان تحت حمایت هزینه می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید