دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۰
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۲۶۵۴
گزارشگر : ۷۹
معاون کمیته امداد خراسان جنوبی خبرداد

افزایش 100 درصدی اعتبارات اشتغال‌زایی مددجویان خراسان جنوبی

(سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۲۰

اعتبارات اشتغال زائی به مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی، در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، صد درصد رشد یافته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی در جلسه شورای مدیران استان، اعتبارات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت در سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید رضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: این نهاد طی سه ماه اول سال جاری 274 طرح خوداشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا کرده است که از این تعداد 173 طرح از منابع بانکی و تعداد 101 طرح از منابع امدادی و سایر منابع پرداخت‌شده است.

حسینی اعتبار در نظر گرفته‌شده به منظور اشتغالزائی مددجویان تحت حمایت در سال جاری را 103 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان اعتبار بالغ بر 26 میلیارد تومان از محل قرض‌الحسنه بانکی، 12 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل منابع امداد و 65 میلیارد و 100 میلیون تومان از محل اشتغال روستایی اختصاص‌یافته است.

وی گفت: در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت، طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی در استان اجرا شد که در این جهت چهار میلیارد و 582 میلیون تومان از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت‌شده است.

حسینی یادآور شد: 172 طرح در روستاها با اعتبار دو میلیارد و 790 میلیون تومان و تعداد 102 طرح در شهر با اعتبار یک میلیارد و 791 میلیون تومان اجراشده است.

سید رضا حسینی بابیان اینکه هدایت خانوارهای تحت حمایت یکی از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است گفت: تعداد 107 طرح توسط مجریان زن با اعتبار یک میلیارد و 324 میلیون تومان و تعداد 167 طرح توسط مجریان مرد با اعتبار سه میلیارد و 257 میلیون تومان در سطح استان اجراشده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو هزار و 871 فرصت شغلی که تعداد دو هزار 616 نفر از طریق پرداخت تسهیلات و 165 نفر از طریق کاریابی با اعتبار بالغ بر 42 میلیارد و 778 میلیون تومان برای مددجویان این نهاد ایجاد شد که تحقق 166 درصدی برنامه را نسبت به مشابه به دنبال داشت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید