دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۲۷۱۰
گزارشگر : ۷۹

راه‌اندازی 57 پنل خورشیدی برای مددجویان خراسان جنوبی

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۹

57 پنل خورشیدی باهدف کمک به معیشت خانوارهای تحت حمایت در منازل مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی نصب و راه‌اندازی شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گزارشی از اجرای طرح پنل های خورشیدی در منازل مددجویان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به سیاست‌ توسعه انرژی‌های نو توسط کمیته امداد گفت: 57 فرصت شغلی از طریق ایجاد پنل های خورشیدی با همکاری شرکت برق منطقه‌ای استان باهدف کمک به معیشت خانوارهای تحت حمایت و توانمندسازی آنان فراهم‌شده است.

 سلم آبادی در ادامه افزود: برای راه‌اندازی این پنل های خورشیدی برای هر خانوار مددجو که شرایط لازم را داشته‌اند مبلغ 15 میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و 10 میلیون تومان از محل تسهیلات و منابع داخلی کمیته امداد پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده، پنل های خورشیدی پس از راه اندازی و نصب، برق تولیدی آن مطابق تعرفه وزارت نیرو از مددجویان خریداری و به‌حساب مجری طرح واریز می‌گردد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی به خشک‌سالی‌های پی‌درپی در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در بسیاری از روستاها به دلیل کاهش نزولات آسمانی کشاورزی و دام‌پروری کاهش‌یافته است و شاهد مهاجرت روستایان به شهرها هستیم، راه‌اندازی پنل های خورشیدی در منازل خانوارهای تحت حمایت توانسته است از مهاجرت مددجویان به شهر جلوگیری کند.

سلم آبادی با تأکید بر اینکه خدمات اشتغال‌زایی کمیته امداد در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی و مهارت‌آموزی باهدف توانمندسازی در بین خانوارهای تحت حمایت ارائه می‌شود، افزود: از مزایای مهم ایجاد پنل های خورشیدی، ارتقاء سطح معیشتی مددجویان و کمک به تولید برق در کشور است و پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح پنل های خورشیدی هر خانوار ماهیانه 700 هزار تومان درآمدزایی داشته باشد.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۳۹۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید