دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۲۷۷۱
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل تأمین مسکن کمیته امداد در سفر به خراسان جنوبی:

اختصاص 700 میلیارد تومان برای خرید، ساخت و بازسازی مسکن مددجویان

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۶

در سال جاری 700 میلیارد تومان اعتبار برای خرید، ساخت و بازسازی مسکن مددجویان در سطح کشور اختصاص‌یافته است.

مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در سفر به استان خراسان جنوبی گزارشی از عملکرد این نهاد در تأمین مسکن نیازمندان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم بازیان، مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد یکی از نیازهای اساسی خانوارهای تحت حمایت شهری و روستایی را تأمین مسکن مناسب عنوان کرد و افزود: کمیته امداد طی چند سال اخیر در بحث مسکن مددجویان اقدامات قابل‌توجهی را انجام داده است.

بازیان در ادامه با اشاره به اینکه برخی از نهادها و دستگاه‌های متولی تأمین مسکن برای نیازمندان اراده جدی در این زمینه ندارند، گفت: سیاست کمیته امداد حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت طی سه سال آینده است و در این زمینه از همه ظرفیت‌های نهادهای دولتی، امدادی و خیران استفاده خواهیم کرد.

وی بابیان اینکه در سال جاری 700 میلیارد تومان اعتبار برای خرید، ساخت و بازسازی مسکن مددجویان در سطح کشور اختصاص‌یافته است، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده 20 هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد.

وی یکی از سیاست‌های جدید کمیته امداد را توسعه کمی و کیفی مسکن مددجویان دانست و افزود: 40 هزار واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت در سطح کشور تعمیر و بازسازی می‌شود.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد بر نقش تأثیرگذار خیران و مؤسسات خیریه در تأمین مسکن نیازمندان تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه آمار مددجویان روستایی در سطح کشور بسیار بالا است، بایستی همه دستگاه‌هایی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در خدمت‌رسانی به روستایان وظایفی را بر عهده‌دارند، بیش از گذشته تلاش کنند.

وی محرومیت خراسان جنوبی را بیش از استان‌های دیگر عنوان کرد و افزود: باید به استان خراسان جنوبی توجهی خاص شود و کمیته امداد از همه ظرفیت‌های موجود، در جهت تأمین مسکن نیازمندان استان، استفاده خواهد کرد.

شایسته ذکر است: مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد به خراسان جنوبی در سفر یک‌روزه به استان خراسان جنوبی از مناطق روستایی مرزی بازدید و در کارگروه بررسی مسائل و مشکلات مناطق محروم شهرستان‌های درمیان و سربیشه شرکت کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲,۳۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید