جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۵۶۳۶
گزارشگر : ۷۹

تولید 637 تخته فرش توسط مددجویان خراسان جنوبی

(دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۴

طی هشت‌ماهه سال جاری 637 تخته فرش دستباف با ارزش یک میلیارد و 971 میلیون تومان توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی بافته شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدرضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت یکی از اولویت‌های اساسی این نهاد است و طی هشت‌ماهه سال جاری توسط مددجویان تحت حمایت 637 تخته فرش دستباف به متراژ سه هزار و 133 مترمربع و باارزش یک میلیارد و 971 میلیون تومان بافته‌شده است.

حسینی به استعدادسنجی قالیبافان و مشاوره شغلی مددجویان به صورت چهره به چهره اشاره کرد و افزود: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحد مربوطه معرفی می‌شوند که با تهیه امکانات نقشه و مواد اولیه موردنیاز توسط امداد طرح راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به کیفیت مطلوب فرش‌های تولید توسط مددجویان تحت حمایت گفت: بافت فرش توسط مددجویان تحت حمایت با نظارت استادکاران این نهاد انجام می شود و پس از اتمام بافت، ضمن ارزیابی و قیمت‌گذاری، فرش‌های تولیدی توسط مرکز خدمات تولیدی و بازرگانی امداد خریداری و وجه آن پس از کسر وام اعطائی به‌حساب مددجو واریز می‌شود.

وی همچنین به اجرای 426 طرح قالیبافی برای مددجویان کمیته امداد از محل اعتبارات امدادی و پرداخت 205 وام قالیبافی از محل اعتبارات مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: توسعه صنعت فرش در شرایط کنونی به عنوان یک صادرات غیرنفتی راهکاری مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی سنجش بینایی، بهسازی محیط کسب‌وکار و نظارت و ارائه مشاوره‌های تخصصی به قالیبافان تحت حمایت را ازجمله خدمات کمیته امداد به مجریان طرح‌های قالیبافی عنوان کرد و افزود: فرش‌های تولیدشده بیشتر در طرح‌های ریز ماهی، لچک ترنج، خشتی، بته جقه و نائین بوده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۸۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید