جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۱
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۵۶۸۷
گزارشگر : ۷۹

حمایت بیش از 21 هزار حامی از ایتام خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۱

از ابتدای سال جاری 21 هزار و 207 حامی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد خراسان جنوبی مبلغ هشت میلیارد و 703 میلیون تومان به‌حساب فرزندان معنوی واریز کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد رفیعی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به همراهی مطلوب مسئولان و خیران با کمیته امداد، گفت: طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین (حمایت از خانوارهای نیازمند دارای پدر) توسط کمیته امداد اجرا می‌شود که نیکوکاران با تعهد واریزی ماهیانه از خانوارهای مشمول این طرح حمایت‌های مالی و معنوی دارند.
رفیعی افزود: هم‌اکنون 21 هزار و 207 حامی در سطح استان از 14 هزار و 298 یتیم و شش هزار و 909 خانوار در قالب طرح محسنین حمایت‌های مالی و معنوی می‌کنند.
وی گفت: در مجموع 7366 فرزند اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند و حامیان از ابتدای سال جاری هشت میلیارد و 703 میلیون تومان به‌حساب فرزندان معنوی واریز کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشته است.
وی  طرح اکرام ایتام  را یکی از طرح های برجسته کمیته امداد عنوان کرد و افزود: در این طرح فرصت مناسبی است که فرد یا افرادی به عنوان حامی به صورت داوطلبانه پس از گفتگوی حضوری و اطلاع از جزئیات طرح با انتخاب خود در حمایت از یک یا چند فرزند یتیم برای مدت یک یا چند سال با کمک‌های ماهیانه حداقل 50 هزار تومان مشارکت نمایند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار رعایت عزت‌نفس و حفظ کرامت انسانی ایتام و خانوار‌های آنان از اهداف اجرای طرح اکرام ایتام است.
رفیعی همچنین در خصوص طرح محسنین گفت: این طرح فرزندان خانوارهای تحت حمایت که دارای سرپرست، ولی پدر یا مادر از کارافتاده یا دچار بیماری هستند را شامل می‌شود.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۰۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید