جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۵۹۸۰
گزارشگر : ۷۹

کمک 30 میلیارد تومانی خیران به نیازمندان خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۱۴

خیران استان خراسان جنوبی طی 9 ماهه سال جاری 30 میلیارد و 603 میلیون تومان به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر کمک کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد رفیعی، معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد ضمن قدردانی از کمک‌های خیران و نیکوکاران به نیازمندان این نهاد گفت: از این میزان کمک جمع‌آوری‌شده 16 میلیارد و 970 میلیون تومان نقدی و 13 میلیارد و 659 میلیون تومان غیر نقدی بوده است.
رفیعی افزود: کمک‌های جمع‌آوری‌شده بر اساس موازین شرعی در سرفصل‌های مختلف شامل خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج، مسکن، موردی و غیره مددجویان تحت حمایت و نیازمندان هزینه می‌شود.
وی میانگین کمک ماهانه مردم به نیازمندان را سه میلیارد و 403 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: به‌طور میانگین سرانه کمک هر نفر به کمیته امداد 27 هزار و 759 تومان و سرانه کمک هر خانوار به نیازمندان این نهاد 80 هزار و 860 تومان بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: بیش‌ترین کمک‌های جمع‌آوری‌شده در قالب طرح‌های صدقات، ایتام ومحسنین، زکات مال و مستحبی، جشن عاطفه‌ها و غیره بوده است.
رفیعی افزود: درآمدهای صدقات 12 درصد، زکات 9 درصد، اکرام ایتام ومحسنین 33 درصد و کمک‌های مبتنی بر نیاز 47 درصد از کل درآمدهای 9 ماهه سال جاری را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: هم استانی‌های گرامی می‌توانند با استفاده از تلفن همراه و با شماره‌گیری #056*8877*، ارسال یک پیام بدون متن به سر شماره 8877، شماره‌گیری تلفن گویای 968877، واریز به شماره حساب 0111676518005 نزد بانک ملی شعبه دادگستری بیرجند و مراجعه به سایت کمیته امداد به نشانی www.emdad.ir از روش‌های جدید و نوین این نهاد در راستای کمک به نیازمندان استان در سریع‌ترین زمان ممکن کمک‌های نقدی خود را به نیازمندان اهدا کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۰۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید