جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۶۶۴
گزارشگر : ۷۹
​معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مرکز تاکید کرد:

بهره گیری از ظرفیت خیرین و جهاد گران کارآفرین در راهبری اشتغال مددجویان

(چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۲

معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مرکز در کارگروه اشتغال استانداری خراسان جنوبیبر بهره گیری از ظرفیت خیرین و جهاد گران کارآفرین در راهبری اشتغال مددجویان تاکید کرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه فرصت های شغلی برای مددجویان و نیازمندان در سراسر کشور ایجاد شده است که در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان‌ها و مناطق محروم کشور شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر علی اکبر خادمی، معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مرکز در کارگروه اشتغال استانداری خراسان جنوبی بابیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان یکی ازبرنامه‌های مهم اشتغال‌زایی کمیته امداد است، افزود: در زمینه‌های کاریابی به خاطر اینکه نیروی ماهر تربیت می‌کنیم کارفرمایان استقبال خوبی از نیروی کار مددجویان دارند.
وی با اشاره به اینکه فرش‌بافی یکی از مشاغل موردعلاقه مددجویان در سال‌های گذشته بوده است، افزود: کمیته امداد همواره با افزایش فرش های با کیفیت، توانسته است تولیدات خوبی را به بازار ارائه کند.
وی کاریابی برای مددجویان را از جدی‌ترین برنامه‌های اشتغال‌زایی عنوان کرد و افزود: در این زمینه سه بسته تشویقی مهم برای کارفرمایان در نظر گرفته‌شده است تا نسبت به بکار گیری مددجویان جویای کار تشویق شوند و در صورتیکه کارفرمایان مددجویان تحت حمایت این نهاد را درواحد های تولیدی بکارگیری کنند حق بیمه مددجویان به‌کارگیری شده به مدت دو سال به کارفرمایان و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به آنان به خاطربه ‌کارگیری مددجویان پرداخت می شود.
وی  شعار این نهاد در حوزه اشتغال " الگوی اسلامی ایرانی رفع بیکاری در کشور" عنوان کرد و افزود:  الگوی اشتغال کمیته امداد بر استفاده از ظرفیت خیرین و جهاد گران کارآفرین در راهبری اشتغال مددجویان  مورد تاکید است.
دکتر پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در این جلسه گفت: کمیته امداد را یکی از نهادهای تاثیرگذار در خدمت به محرومان و نیازمندان عنوان کرد و بر تعامل و هم افزایی بین دستگاه ها ی اجرایی و کمیته امداد  در جهت خدمت رسانی مطلوبتر به خانوارهای نیازمند تاکید کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و مشارکت این افراد دربهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت طرح ‌های مشاغل خانگی و خود اشتغالی در استان اجرا شد که در این راستا ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است.
سلم آبادی خاطر نشان کرد: از این تعداد ۲۸۴ طرح در روستا با اعتبار هشت میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان و تعداد۱۱۷ طرح در شهر با اعتبار دو میلیارد و ۸۷۷ میلیون تومان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه هدایت خانوارهای تحت حمایت یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد است گفت: تعداد ۱۰۱ طرح توسط مجریان زن با اعتبار یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان ۳۰۰ طرح توسط مجریان مرد با اعتبار ۹ میلیارد و ۶۹۸ در سطح استان اجرا شده است.
 وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته دو هزار و ۸۰۴ فرصت شغلی جهت ۳۰۶۳ نفر که تعداد ۲۵۶۹ نفراز طریق پرداخت تسهیلات و ۲۳۵ نفر از طریق کاریابی برای مددجویان این نهاد ایجاد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: طبق برنامه ریزی ها،طرح‌های اشتغال تولید محور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد می شود.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۹۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید