جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۱
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۶۶۷
گزارشگر : ۷۹

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد خراسان جنوبی و دانشگاه بیرجند منعقد شد

(چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸) ۰۸:۵۱

با حضور مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی و ریاست دانشگاه بیرجند تفاهم نامه همکاری‌ مشترک با موضوع راهکارهای کاهش فقر و محرومیت زدایی به امضا رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در مراسم  تفاهم نامه همکاری مشترک بین کمیته امداد و دانشگاه بیرجند  گفت: این تفاهم نامه در راستای اجرایی نمودن برنامه پنج ساله ششم و نقشه جامع علمی کشور و تعامل بیشتر میان بخش های تخصصی و همچنین استفاده از ظرفیت های موجود در فناوری جدید منعقد شده است.
سلم آبادی هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد تعامل، همفکری و هم افزایی در جهت بهره گیری از توان علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه بیرجند در کاربردی سازی پژوهش ها و بهره برداری از تجربیات کمیته امداد در حمایت و امداد محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان عنوان کرد.
وی گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و استارت آپ‌ها برای محرومیت زدایی، همکاری در تدوین راهبردها، سیاست‌ها و اقدامات در راستای اهداف محرومیت زدایی و پیشنهاد به مراکز تصمیم گیری ذیربط، توسعه پژوهش های کاربردی در زمینه های علوم انسانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مرتبط با ماموریت های امداد، ایجاد ساز و کار حمایتی در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فناوری، برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها و نشست های تخصصی علمی- تخصصی در حوزه محرومیت زدایی از دیگر اهداف این تفاهم نامه مشترک است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار داشت: این تفاهم نامه ایجاد بستری برای راه اندازی و توسعه شتاب دهنده فعالیت های تخصصی کمیته امداد به ویژه در زمینه کارآفرینی و همچنین شبکه سازی اساتید، دانشجویان و فعالیت حوزه محرومیت زدایی با نگاه جهادی و داوطلبانه از دیگر اهداف همکاری مشترک دانشگاه بیرجند و کمیته امداد خراسان جنوبی اشاره شده است.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به جهت گیری مطلوب و روند رو به رشد کمیته امداد در سالهای اخیر، اظهار کرد: فقر را هیچ وقت نمی توان نابود کرد اما باید برای کاهش آن در جامعه تلاش شود.
دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند گفت: در قالب مرکز شتابدهی و نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان می‌توان اقدامات نوآورانه در جهت توانمندسازی و کمک به راهبری شغلی افراد تحت حمایت کمیته امداد  استان انجام داد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید