جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۸۰۱
گزارشگر : ۷۹
قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی عنوان کرد:

عظمت امروز انقلاب اسلامی مدیون خون شهداست

(چهارشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۰۶

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه پنجمین دوره اردوهای فرهنگی آموزشی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: عظمت امروز انقلاب اسلامی مدیون خون شهداست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در جمع 200 نفر از مادران و دختران تحت حمایت گفت: شهدا معرفت و شناخت داشتند لذا پر کردن جای شهدا آسان نیست و باید همه در ادامه راه شهدا به پیشبرد اهداف اسلام  و انقلاب کمک کنیم.
نوفرستی با بیان اینکه باید به دستاوردهایی انقلاب در طول این ۴۰ سال توجه ویژه صورت گیرد و سختی ها و تلخی های آن بازگو شود تا همگان بدانند برای این انقلاب چه خون هایی ریخته شده است افزود: عظمت امروز انقلاب اسلامی مدیون خون شهداست و باید همواره در تمامی مراحل زندگی یاد ونام شهدا را زنده نگه داریم.
وی با اشاره به اینکه هر چه اسلام در سطح عالم آثار، برکات، دستاوردها و پیروزی‌های بیشتری داشته باشد نشان از رشد آن است، افزود: امروز به برکت اسلام، استکبار در بخش‌های مختلف شکست‌های پی در پی را تجربه می‌کند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همانقدر که خون شهدا اهمیت دارد، قطعا زنده نگه داشتن یاد شهدا نیز اهمیت دارد و با پیروزی انقلاب اسلامی تحولی در سبک زندگی بشریت ایجاد شد تا انسان‌های پاک و مؤمن در فضای جامعه اسلامی تربیت و حیات طیبه یابند و تحقق زندگی پاک و طیب و این معنا در تبعیت و در اطاعت از خداوند و ولایت است.
وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم هشدار دادند اما برخی‌ها این هشدارها را سطحی برداشت کردند و به همین دلیل نیز گاهی در جامعه سطحی رفتار می‌شود.
قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره اینکه آن‌هایی که حرف از اجباری بودن حجاب می‌زنند اهداف دشمنان را پیاده می‌کنندافزود: حجاب جزو دین است و خانواده‌ها را از آسیب نگه می‌دارد.
محمد اکبری قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی در ابتدای این مراسم غنی سازی اوقات فراغت خانوارهای تحت حمایت را یکی از مهمترین اولویت های حوزه فرهنگی عنوان کرد و افزود فراهم کردن تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش‎آموزان، دانشجویان و طلاب تحت حمایت، رسیدگی به مسائل آموزشی و تربیتی، برگزاری اردوهای آموزشی و تلاش جهت رشد و اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی با برگزاری کلاس های آموزشی، انجام کارهای هنری، برگزاری مراسم، مجالس‌ و ارائه مشاوره و راهنمایی از دیگر فعالیت های حوزه فرهنگی کمیته امداد است.
اکبری همچنین با اشاره به اینکه در تابستان امسال 12 دوره 4 روزه ویژه مادران و دختران از داخل استان و خارج از استان پیش بینی شده است که تا پایان دوره های اردوئی 2400 نفر از مادران و دختران تحت حمایت از برنامه فرهنگی، تفریحی، زیارتی این نهاد بهره مند می شوند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید