جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۸۱۱
گزارشگر : ۷۹

بهره مندی 3400 مددجوی خراسان جنوبی از خدمات مشاوره ای

(چهارشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۳۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: طی سه ماهه سال جاری 3431 مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاور ای این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی‌اکبر نخعی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری 3431 مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره فردی و گروهی در بخش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق، آشنایی با عوامل مؤثر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.
نخعی بیشتر خدمات مشاوره‌ای را درزمینه ازدواج، مسائل خانوادگی، مشکلات روحی و روانی، مشکلات تحصیلی و شغلی عنوان کرد و افزود: طی این مدت 1281 نفر از مشاوره‌های فردی و 2150 نفر در غالب مشاوره‌های گروهی، راهنمایی‌های لازم را فراگرفته‌اند.
وی یکی از برنامه‌های مهم در مشاوره‌های این نهاد را در مرحله اول شناخت خانوارها و بررسی مشکلات مددجویان ازلحاظ روحی، روانی، عاطفی ،تربیتی و ... عنوان کرد و افزود: مشاوران این نهاد پس از آشنایی کامل از وضعیت خانوار‌های تحت حمایت، مشاوره‌های تخصصی را به آنان ارائه می‌کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی بابیان اینکه بیشترین تعداد مراجعات به مراکز مشاوره‌ای امداد را زنان مددجو داشتند، افزود: کمیته امداد به‌منظور صیانت از سلامت روانی خانوارهای تحت حمایت و به‌منظور پیشگیری از بروز ناهنجاری‌ها و مشکلات روحی، روانی و اجتماعی مددجویان تحت حمایت، برنامه‌های مشاوره و راهنمایی را در برنامه‌های کاری خود قرار داده است.
نخعی برگزاری دوره‌های آموزشی مشاوره را در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار دانست و افزود: مشاوره‌های تخصصی می‌تواند نقش مهمی در توانمندسازی مددجویان تحت حمایت داشته باشد و آنان با مدیریت مناسب، سبک زندگی خود را تغییر و در مسیر موفقیت قرار دهد
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید