جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۶۹۹۳۴
گزارشگر : ۷۹
از ابتدای سال جاری صورت گرفت:

244 زوج تحت حمایت خراسان جنوبی راهی خانه بخت شدند

(پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۱۴

از ابتدای سال جاری 244 زوج تحت حمایت خراسان جنوبی با مشارکت کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی به مناسبت اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) گزارشی از خدمات حمایتی به زوج های جوان تحت حمایت ارائه کرد.
سلم آبادی با اشاره به اینکه کمک به ازدواج جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند در پایداری زندگی زوج‌های جوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد،گفت: از ابتدای سال جاری 244 زوج تحت حمایت خراسان جنوبی با مشارکت کمیته امداد راهی خانه بخت شدند.
وی، بابیان اینکه ازدواج به‌عنوان راه‌حلی اجتماعی، وسیله‌ای برای سامان دادن و ثبات زندگی جوانان است، افزود: هم‌اکنون اهدا جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در این استان به‌روز شده است.
سلم آبادی سقف پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه به هر نوعروس در سال جاری را سه میلیون تومان عنوان کرد و افزود:با توجه به افزایش قیمت لوازم ضروری زندگی، امیدواریم با تلاش ها و پیگیریهای صورت گرفته مبلغ کمک هزینه جهیریه به شش میلیون تومان افزایش یابد.
وی یکی از راهکارهای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراهم کردن زمینه‌های ازدواج مجدد افراد حائز شرایط عنوان کرد و افزود: کمیته امداد یکی از وظایف خود را رسیدگی به دختران و پسران در آستانه ازدواج می‌داند که بر همین اساس ارائه کمک‌هزینه ازدواج را دستور کار قرارداده است.
وی اعطای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه برای ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت و هدیه ازدواج به فرزندان خانوارهای تحت حمایت را از دیگر خدمات ارائه شده در جهت حمایت از ازدواج آسان و پایدار در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و افزود: کمیته امداد همواره سعی کرده است با برگزاری دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج برای نوعروسان تحت حمایت در خصوص مهارت‌های زندگی اسلامی، نحوه مقابله با مشکلات، مدیریت اقتصادی زندگی، مدیریت فرزند و رفتار با همسر آموزش های لازم را به نوعروسان تحت حمایت ارائه کند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: خیران می‌توانند با مشارکت در طرح خداپسندانه کوثر یک یا چند قلم از اقلام جهیزیه و یا یک سری کامل جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد اهدا کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۳۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید