جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۰۰۱۸
گزارشگر : ۷۹
استاندار خراسان جنوبی

کمیته امداد الگوی مناسبی در جهت توسعه صنعت فرش است

(سه شنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۲۳

استاندار خراسان جنوبی در بازدید از تولیدات فرش مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: کمیته امداد با داشتن چرخه تولید فرش می تواند الگوی مناسبی در جهت توسعه صنعت فرش باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی فرش را یکی از مزیت‌های این استان عنوان کرد و گفت: با بسیج امکانات در سطح استان و کشور تفاهم‌نامه ای با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری منعقد می‌شود که تمرکز آن بر روی روستاهای با این ظرفیت و مزیت است.
وی افزود:  سند توسعه فرش استان در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تدوین شود که یکی از الزامات آن داشتن اطلاعات دقیق از این حوزه است.
 وی با اشاره به وجود چرخه کامل تولید فرش در کمیته امداد استان ابراز امیدواری کرد که با محوریت این نهاد و مشخص شدن دستگاه‌های معین تا پایان دولت دوازدهم عدد اشتغال این بخش به رقم مطلوبی برسد.
معتمدیان ادامه داد: کمیته امداد با داشتن چرخه تولید فرش می تواند الگوی مناسبی در جهت توسعه صنعت فرش باشد.
 استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نیازمند تدوین سند توسعه فرش در استان هستیم، نبود آمار را یک ضعف دانست و اظهار داشت: کمیته فرش در استان باید تشکیل و بانک اطلاعاتی به روز نیز تکمیل شود.
 وی گفت: داشتن اطلاعات دقیق مهم است و اولین ماموریت این کمیته تدوین سند توسعه فرش در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت است.
 معتمدیان افزود: ظرفیت‌های خوبی در حوزه آموزش داریم که در راستای توسعه استان می‌توان از آنها استفاده کرد.
 وی با تاکید بر اینکه حمایت و توانمندسازی قالی‌بافان باید در دستور کار قرار گیرد گفت: درخواست ۲۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه از مطالبات استان است و ارایه تسهیلات ارزان قیمت در راستای کمک به قالیبان نیز پیگیری می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: پشتیبانی فنی نیز باید در چرخه تولید فرش دیده و به بازاریابی داخلی و خارجی توجه شود.
در ۴ ماه نخست امسال؛
مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ۱۴۳ تخته فرش بافتند

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در ابتدای این بازدید از تولید ۱۴۳ تخته فرش دستبافت به متراژ ۶۳۰ متر مربع توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
رضا سلم آبادی گفت: هم اکنون سه هزار و 100 بافنده فرش در خراسان جنوبی مشغول به فعالیت هستند.
وی گفت: این بافندگان در ۲ هزار و 52 کارگاه خانگی و 14 کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.
سلم آبادی با اشاره به اینکه از بافت 143 تخته فرش به 630 متر مربع توسط مددجویان کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و افزود: ارزش فرش های تولیدی 4 میلیارد و 530 میلیون ریال است.
وی ادامه داد: در سال گذشته 900 تخته فرش به متراژ 4 هزار و 871 متر مربع توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی به ارزش 30 میلیارد ریال تولید شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد: نظارت، آموزش و هدایت فرشبافان و بازاریابی فروش توسط کارشناسان این نهاد انجام می شود و بیشتر بافندگان فرش دستباف را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
سلم آبادی با بیان اینکه برای شرکت در نمایشگاه فرش تهران تاکنون 41 تخته فرش با ارزش 520 میلیون تومان از افراد غیر مددجو پذیرش شده، افزود: همچنین از مددجویان کمیته امداد استان نیز 51 تخته فرش با ارزش 218 میلیون تومان جمع آوری شده است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید