جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۰۱۵۴
گزارشگر : ۷۹

کسب رتبه دوم خراسان‌جنوبی در مسابقات قرآن کمیته امداد کشور

(چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۰۳

کمیته امداد خراسان جنوبی در سومین دوره مسابقات کشوری قرآنی کمیته امداد«رهپویان ولایت» مقام دوم کشوری را کسب کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد عرب، معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: درسومین دوره مسابقات کشوری رهپویان ولایت کمیته امداد که به میزبانی استان اصفهان برگزار شد 412 شرکت کننده  شامل 214 مرد و 198 زن در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ، اذان مفاهیم و مقالات در دو رده سنی 12 تا 16 و 16 سال به بالا با یکدیگر به رقابت پرداختند که 29 نفر از برادران و 25 نفر از خواهران به ‌عنوان رتبه‌های برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
محمد عرب در ادامه افزود: با عملکرد خوب افراد شرکت‌کننده از خراسان‌جنوبی، کمیته امداد استان توانست رتبه دوم کشور را در مسابقات قرآن کریم کمیته امداد کسب کند.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم کمیته امداد در اصفهان، اظهار کرد: سومین دوره از مسابقات قرآن کریم کمیته امداد به میزبانی اصفهان برگزار شد که از هر ۳۱ استان کشور در این رقابت‌ها شرکت‌کننده وجود داشت.
 وی با بیان اینکه این رقابت‌ها در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد، افزود: این رقابت‌ها در چهار رشته قرائت قرآن، حفظ، اذان و ترتیل برگزار شد.
معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خانوارهای مددجویان و خانواده‌های کارکنان کمیته امداد سراسر کشور به صورت همزمان در این مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند افزود: علی کوچی از خراسان‌جنوبی به عنوان نفر اول رشته قرائت انتخاب شد که به مسابقات اوقاف و امور خیریه کشور اعزام خواهد شد.
 وی افزود: ابوطالب برهانی نفر سوم رشته ترتیل، محمدباقر نجاتی بورنگ نفر سوم رشته اذان زیر ۱۶ سال، زهراسادات عبدالهی نفر دوم رشته حفظ کل قرآن و تکتم قربان پور رتبه دوم حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم شدند.
 معاون کمیته امداد خراسان‌جنوبی یادآور شد: در مجموع با عملکرد خوب افراد شرکت‌کننده از خراسان جنوبی، کمیته امداد استان توانست رتبه دوم کشور را در این مسابقات کسب کند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۹۳۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید