جزییات خبر

یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۰
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۰۳۲۶
گزارشگر : ۷۹
در اولین روز از هفته دولت صورت گرفت؛

بهره‌برداری از 55 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی

(یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۵۰

در نخستین روز از هفته دولت و با حضور استاندار خراسان جنوبی 55 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در اولین روز از هفته  دولت با حضور درجمع مردم روستای ذکری جلاران و گلی نی شهرستان درمیان ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: اینکه این هفته فرصت مناسبی برای تشریح خدمات نظام و دستاوردهای دولت و علی الخصوص در مناطق محروم است.
معتمدیان در ادامه افزود: دامداری از پتانسیل‌ها و اولویت‌های شهرستان درمیان است و آمادگی داریم با همکاری معاونت عمرانی در زمینه تامین دام ارزان قیمت، تسهیلات با شرایط مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این کار موجب می‌شود به نقطه‌ای برسیم که مردم متکی به خود بوده و وابستگی مالی به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی از بین برود.
وی با تاکید برموضوع اشتغال در روستاها و مناطق محروم گفت: اگر بناست وضعیت مردم در روستاها تغییر پیدا کند نیازمند ایجاد شغل برای مردم هستیم.
معتمدیان افزود: علیرغم محدودیت‌ها، ضوابط و مقررات اما با مشارکت و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله کمیته امداد، بنیاد مسکن، دفتر امور روستایی استانداری و سایر بخش‌ها  شاهد تحول در این مناطق محروم هستیم. 
وی با ابراز امیدواری ازاینکه سایر زیرساخت‌ها از جمله اصلاح جاده، تامین آب و غیره نیز به سرعت انجام شود گفت: در حوزه تجهیز واحدها نیز کمیته امداد کمک کرده تا در حد مقدورات به مردم کمک شود.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امیدواریم اقدامات در دست اجرا به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک کند وازتمام کسانی که با حرکت جهادی حداقل در به سرانجام رساندن این واحدهای مسکونی در روستای ذکری نقش داشتند، تقدیر می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی نیز در مراسم افتتاح واحد های مسکونی در روستاهای مرزی و محروم جلاران، ذکری و گل نی گفت: از مجموع  64 واحد مسکونی که  در اولین روز از هفته دولت و با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح می شود 55 واحد مسکونی متعلق به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است و بسیار خوشحال و خرسندیم از اینکه با ساخت و افتتاح این واحدهای مسکونی شاهد مسکن مقاوم برای مددجویان هستیم.
رضا سلم آبادی با با اینکه درراستای افزایش مسائل بهداشتی در بین مددجویان تحت حمایت در این روستاهای جلاران، ذکری و گل نی 55 چشمه سرویس و6 چشمه حمام عمومی احداث شده است.
وی هچنین از توزیع لوازم ضروری زندگی شامل اجاق گاز ، ظروف آشپزخانه، موکت و یخچال در بین خانوارهای تحت حمایت خبر داد و افزود: در مجموع یک میلیارد و 215 میلیون تومان از سوی کمیته امداد جهت احداث واحد های مسکونی، سرویس های بهداشتی و ملزومات ضروری زندگی هزینه شده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید