جزییات خبر

دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۲۸۹۶
گزارشگر : ۷۹

رشد 166 کمک های مردمی به مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۱۱

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: طی 9 ماهه سال جاری مردم خیر و نوع دوست استان 16 میلیارد و 525 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی به مراکز نیکوکاری در سطح استان اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 166 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد رفیعی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: این مراکز باهدف مشارکت خیرین و نیکوکاران در امر خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند در سطح استان راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به فعال بودن 52 مرکز نیکوکاری در سطح استان اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده تا پایان سال جاری تعداد این مراکز به 80 مرکز نیکوکاری در مساجد استان افزایش خواهد یافت.
رفیعی در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری 16 میلیارد و 525 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی در مراکز نیکوکاری سطح استان جمع‌آوری‌شده است و با همکاری مراکز نیکوکاری در بین نیازمندان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه از مبلغ جمع آوری شده سه میلیارد و 52 میلیون تومان نقدی و 13 میلیارد و 472 میلیون تومان غیرنقدی بوده و نسبت به 9 ماهه مشابه سال گذشته 166 در رشد داشته است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی پرداخت کمک از طریق تلفن همراه را یکی از روش‌های کمک مردم نیکوکار به این مراکز عنوان کرد و اظهار داشت: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق تلفن همراه با شماره‌گیری #8877* و سپس با وارد نمودن کد مرکز نیکوکاری محله کمک‌های نقدی و غیرنقدی را به این مراکز اهدا کنند.
رفیعی بیان کرد: مراکز نیکوکاری به عنوان واحد مردمی و خودگردان، دارای ترکیب هیئت عامل که اعضای آن به صورت افتخاری در سطح محلات، روستاها و غیره با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۵۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید