جزییات خبر

دوشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۳۱۶۶
گزارشگر : ۷۹

ارائه بیش از 492 خدمت حقوقی به مددجویان خراسان جنوبی

(دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۰۸

از ابتدای سال جاری 492 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت خراسان جنوبی ارائه شده است

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی دیانی، رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 39 وکیل نیکوکار متناسب با نیاز مددجویان با کمیته امداد استان همکاری می کنند، گفت: این وکلا در مقاطع مختلف زمانی در طی سال و با توجه به نیاز مددجو به صورت رایگان به وی خدمت ارائه می دهند و نسبت به پیگیری امور حقوقی آنان اقدام می کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم در حوزه حقوقی ویژه مددجویان در حال پیگیری و اجرا است، افزود: 39 وکیل طی 9 ماهه سال جاری با کمیته امداد همکاری داشته و طی این مدت به مددجویان تحت حمایت خدمت حقوقی و مشاوره ارائه شده است.
علی دیانی خاطرنشان کرد: خدمات حقوقی ارائه شده در زمینه تنظیم اظهار نامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات، صدور رای و اجرای حکم بوده که در این زمینه مددجویان از حمایت های کارشناسان حقوقی 492 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.
 وی بیان کرد: در دوره های آموزشی، مددجویان با مسائل حقوقی از قبیل حقوق خانواده ازدواج و طلاق، تکالیف و وظایف همسر، قوانین ارث، تشریح و بیان قانون معافیت از پرداخت هزینه های دادرسی و فرآیند استفاده از آن، آموزش مسائل حقوق خانواده در بخش های مهریه، نفقه، حضانت، قیومیت، پرسش، پاسخ به مسائل حقوقی، راهنمایی و مشاوره به صورت انفرادی آشنا می شوند.
وی با بیان اینکه یکی از نیازهای جدی مددجویان به واسطه وجود معضلات اجتماعی، ناآگاهی حقوقی و بی اطلاعی از قوانین است، افزود: ناآگاهی حقوقی مددجویان در عدم توانایی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مشکلاتی را برای آنان ایجاد کرده است که راه اندازی میز خدمت حقوقی بسیاری از مشکلات حقوقی و قضایی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را مرتفع خواهد کرد.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید