جزییات خبر

شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۳۲۲۲
گزارشگر : ۷۹

​بهره برداری از 3 هزار طرح اشتغال در بین مددجویان خراسان جنوبی

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۱۹

قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه فجر گفت: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در دهه فجر امسال ۸۰۰ واحد مسکن مددجویان روستایی با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان و 3 هزار طرح اشتغال در راستای توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت افتتاح خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد اکبری، قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی دهه فجر را فرصت مناسبی برای تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: کمیته امداد افتخار دارد به عنوان یکی از اولین نهادهایی که به فرمان امام راحل پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان تشکیل شد.
اکبری در ادامه برنامه‌های کمیته امداد استان در دهه فجر را افتتاح 800 واحد مسکن مددجویان روستایی با اعتبار 40 میلیارد تومان در دهه فجر امسال عنوان کرد.
اکبری با اشاره به اینکه 151 میلیارد تومان منابع اشتغال کمیته امداد در سال جاری است تصریح کرد: در این راستا 3 هزار طرح اشتغال با اعتباری 108 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی از توزیع 517 عدد وسایل گرمایشی در شهرستان‌های دارای ضریب محرومیت بالا خبرداد و خاطرنشان کرد: در این راستا 363بخاری گازی، 154 آبگرمکن گازی و لوازم خانگی شامل 198 یخچال، 287 فرش 6 متری و 500 اجاق گاز به ارزش بالغ بر 11 میلیارد و 474 میلیون ریال در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه، دهک، دستگردان، شوسف، قهستان، درح، خوسف بین خانواده‌های تحت حمایت در مناطق محروم توزیع شد.
قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی افتتاح مرکز نیکوکاری اصناف در شهرستان نهبندان، برگزاری همایش محوری جشن انقلاب ویژه بانوان سرپرست خانواده تحت حمایت امداد و اعطای وام کارگشایی به تعداد 541 فقره به مبلغ 27 میلیارد ریال را از جمله برنامه‌های اجرایی این اداره کل در دهه فجر امسال عنوان کرد.
اکبری اظهار داشت: از ابتدای امسال 4 هزار و 850 فقره وام کارگشایی به مبلغ 207 میلیارد و 661 میلیون ریال پرداخت شده است.
وی برگزاری جشن انقلاب در مجتمع‌های فرهنگی تربیتی امداد استان در شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، سربیشه ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم، برگزاری جشن انقلاب در کانون‌های دائم اوقات فراغت امداد استان در بیرجند و طبس ویژه دانش آموزان و خانواده‌های عضو کانون، برگزاری مسابقات شعر، نقاشی و کتابخوانی در مجتمع‌های فرهنگی امداد در شهرستان‍های بیرجند، نهبندان، سربیشه ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم (خواهر و برادر) و دیدار و سرکشی از خانواده‌های ایتام تحت حمایت، دیدار با خانواده‌های معزز شهدا را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.
قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی، اعزام 260 نفر از مددجویان شهرهای بیرجند، دستگردان، خوسف و طبس به مشهد مقدس و دیدار و عیادت از خانواده‌های دارای بیمار صعب العلاج از دیگر برنامه‌های اجرایی کمیته امداد عنوان کرد.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۱,۰۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید