جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۳۲۹۷
گزارشگر : ۷۹

بهره‌مندی 3794 مددجوی خراسان جنوبی از خدمات مشاوره‌ای

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۴۷

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری 3794 مددجوی تحت حمایت خراسان جنوبی از خدمات مشاوره فردی و گروهی بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی‌اکبر نخعی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 3794 مددجوی تحت پوشش از خدمات مشاوره فردی و گروهی در بخش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق، آشنایی با عوامل مؤثر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.
نخعی بیشتر خدمات مشاوره‌ای را درزمینه ازدواج، مسائل خانوادگی، مشکلات روحی و روانی، مشکلات تحصیلی و شغلی عنوان کرد و افزود: طی این مدت 2480 نفر از مشاوره‌های فردی و  1314  نفر در قالب مشاوره‌های گروهی، راهنمایی‌های لازم را فراگرفته‌اند.
وی یکی از برنامه‌های مهم در مشاوره‌های این نهاد را در مرحله اول شناخت خانواده‌ها و مشکلات آن‌ها ازلحاظ روحی، روانی، عاطفی، تربیتی و ... عنوان کرد و افزود: مشاورین این نهاد پس از آشنایی کامل از وضعیت خانواده‌های تحت حمایت، مشاوره‌های تخصصی به آنان ارائه می‌شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان بابیان اینکه بیشترین تعداد مراجعات به مراکز مشاوره‌ای امداد را زنان مددجو داشتند، افزود: این نهاد به‌منظور صیانت از سلامت روانی خانواده‌های تحت حمایت و به‌منظور پیشگیری از بروز ناهنجاری‌ها و مشکلات روحی، روانی و اجتماعی مددجویان تحت پوشش، برنامه‌های مشاوره و راهنمایی را در برنامه‌های کاری خود قرار داده است.
نخعی برگزاری دوره‌های آموزشی مشاوره را در کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار دانست و افزود: مشاوره‌های تخصصی می‌تواند نقش مهمی در توانمندسازی مددجویان تحت پوشش داشته باشد و آنان با مدیریت مناسب، سبک زندگی خود را تغییر و در مسیر موفقیت قرار دهد.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۸۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید