جزییات خبر

دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۷۶۷
گزارشگر : ۷۹
معاون اشتغال و خودکفائی خراسان جنوبی عنوان کرد:

پرداخت 54 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان خراسان جنوبی

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۲

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: طی 3 ماهه نخست سالجاری 54 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جهت توانمد سازی خانوارهای تحت حمایت و نیازمندان استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیدرضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می کند.
حسینی در ادامه افزود: ایجاد اشتغال برای مددجویان و خودکفایی آنان، گام بزرگی در توانمندسازی و خروج آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد محسوب می شود و تسهیلات اشتغالزایی برای نیازمندان از محل اعتبارات سال گذشته به ۱۶۲ طرح اشتغالزایی در استان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح‌ها برای 198 نفر اشتغال ایجاد شده است افزود: از این تعداد 42 مورد طرح‌های مشاغل خانگی و 120 مورد طرح‌های خود اشتغالی است.
وی گفت: این طرح‌های اشتغالزایی را 49 نفر مجری زن و 113 نفر مجری مرد اجرا کردند.
حسینی افزود: طرح های اشتغالزایی 3 ماه نخست امسال شامل 76 طرح دامداری، 10 طرح کشاورزی، 3 طرح صنایع دستی، 37 طرح  خدماتی، 20 طرح صنفی و صنعتی، 5 طرح پرورش طیور، 3 طرح حمل و نقل و 8 طرح مربوط به تولید فرش و گلیم است.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۸۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید