جزییات خبر

دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۷۷۱
گزارشگر : ۷۹

همکاری 2 هزار عامل و مبلغ زکات در استان خراسان جنوبی

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۴

در راستای توسعه و ترویج فرهنگ پرداخت زکات و هماهنگی در خصوص تفاهم نامه کشوری زکات در خصوص بهرهمندی از ظرفیت روحانیون مسقر و طرح هجرت به عنوان عاملین افتخاری زکات، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در این دیدار با تاکید بر اینکه تغییر نگاه مردم نسبت به فریضه زکات می‌تواند عاملی مهم و تاثیرگذار در رفع فقر باشد افزود: سازمان‌دهی مبلغان و عاملان زکات، گسترش تبلیغات میدانی و بهره‌گیری از ظرفیت شوراهای اسلامی را ازجمله اقدامات کمیته امداد در توسعه فرهنگ زکات عنوان کرد.
سلم آبادی ضمن تقدیر از همراهی مودیان زکات استان در کمک به خانوارهای نیازمند افزود: هم اکنون تعداد مودیان 1161 نفر، عاملین 587 نفر و مبلغین را 277 نفر در بحث جمع آوری زکات با کمیته امداد استان همکاری دارند و زکات جمع‌آوری‌ شده در سرفصل‌های کمک‌معیشت، تهیه جهیزیه، ساخت و بازسازی مسکن، کمک‌هزینه تحصیلی و کمک درمانی برای نیازمندان هزینه می‌شود.
وی همچنین به تفاهم نامه کشوری زکات در خصوص بهرهمندی از ظرفیت روحانیون مسقر و طرح هجرت به عنوان عاملین افتخاری زکات درراستای توسعه و ترویج فرهنگ پرداخت زکات
اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تعامل و همکاری هر چه بیشتر روحانیون شاهد افزایش پرداخت زکات از سوی کاشورزان به محرومین و نیازمندان باشیم.
مدیرکل سازمان تبلغات اسلامی خراسان جنوبی در این دیدار گفت: پرداخت زکات به نیازمندان واقعی یک ضرورت است و پرداخت این فریضه الهی انسان را از نظر روحی و روانی، پاک و دلبستگی به دنیا را رفع می‌کند.
حجت الاسلام رضائی بابیان اینکه اگر فریضه الهی زکات به‌درستی در جامعه ادا شود فقیری در جامعه باقی نمی‌ماند، گفت: زکات نقطه اتصال ثروتمندان و نیازمندان است و در ۱۰۰ آیه قرآن به اهمیت و جایگاه زکات تأکید شده است تا مردم به این اهمیت پی ببرند و زکات پرداخت کنند.
وی بابیان اینکه باید اهمیت پرداخت زکات به مردم گفته شود، افزود: اگر زکات به‌نحوی‌که درآیات قرآن و روایات دینی آمده استخراج و اهمیت زکات برای مردم گفته شود به‌یقین مردم نیز بیشتر زکات پرداخت می‌کنند.
انتهای پیام/
کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۸۹۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید