جزییات خبر

دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۷۷۸
گزارشگر : ۷۹
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی عنوان کرد:

حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جزو اولویت های مجلس است

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیرامون اقدامات و فعالیت های کمیته امداد به خانوارهای تحت حمایت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در این دیدار گفت: کمیته امداد الحمدا... با همراهی خوب مردم و خیرین اقدامات مطلوبی به خانوارهای تحت حمایت ارائه کرده است.
سلم آبادی به ساخت 5 هزار واحد مسکونی برای خانوارهای تحت حمایت در استان با همکاری سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و افزود: انصافا ساخت این تعداد واحد مسکونی برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در استان اقدامی ارزشمند و ماندگار است.
وی به اشاره به اینکه هم اکنون ادارات کمیته امداد در  استان به 21 اداره رسیده است افزود: هدف از راه اندازی این ادارات خدمت رسانی مطلوبتر و کم هزینه تر به مددجویان تحت حمایت بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه افزود: هم اکنون 44 هزار و 12 خانوار شامل 31 هزار 175 خانوار مستمر و 12 هزار و 837 خانوار غیر مستمر تحت حمایت این نهاد هستند که به این افراد خدمات حمایتی ارائه می شود.
حسن خسروی رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در اولین پیام خود به مجلس یازدهم اشاره کرد و افزود: حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جزو اولویت های مجلس است و به عنوان نیروهای انقلاب که به مردم وعده حل مشکلات داده ایم، به دنبال رفع مشکلات هستیم.
حسن خسروی اقدامات و فعالیت های کمیته امداد به نیازمندان و محرومین را قابل تقدیر دانست و افزود: انصافاً مردم ما مردم خوبی هستند و حضورشان در زمان جنگ تحمیلی و دوران پس از آن و همچنین اخیراً کمک های بی نظیرشان در رزمایش مواسات و همدلی، مثال زدنی است.
وی در ادامه افزود: در حالی که خود مردم با مشکلات متعددی مواجه بودند، اما کمک های مومنانه خود را دریغ نکردند که این رفتارشان به تبعیت از اهل بیت عصمت و طهارت است که پس از سه شبانه روز روزه داری، اما افطاری خود را به مسکین، یتیم و اسیر دادند. در واقع این مردم لقمه ها را از گلوی خودشان گرفتند و به تبعیت از علی ابن ابی طالب (ع)، به افراد نیازمندتر بخشیدند.
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) با این مضمون که «در نزد خداوند، بعد از اهمیت به واجبات ، چیزی شایسته تر از خشنودکردن مومن نیست»، تصریح کرد: می خواهم به خودم و مسئولان کشور بگویم که امروز نمونه بارز خشنود کردن مومن، حل کردن مشکلات معیشتی و اقتصادی آنهاست.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۹۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید