جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۹۴۶
گزارشگر : ۷۹

درآمد ۲ میلیارد ریالی قالیبافان مددجو در خراسان جنوبی

(سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۵۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در سه ماهه نخست سالجاری بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی ۲ میلیارد ریال از محل فروش فرش‌های دستباف خود درآمد کسب کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،سید رضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه کسب و کارهای خانگی به عنوان یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند، گفت: در حال حاضر سه هزار و ۱۰۰ بافنده فرش زیرپوشش این نهاد قرار دارند که در ۲ هزار و ۵۲ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.
حسینی در ادامه افزود: از ابتدای سالجاری ۱۳۳ مترمربع فرش توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان بافته شده است، افزود: این فرش‌های دستباف‌ ۲ میلیارد ریال آورده ریالی داشته است.
وی بیان کرد: طی سال گذشته ۲ هزار و ۵۵۰ متر مربع فرش توسط مددجویان این نهاد بافته شد که ارزش ریالی این فرش‌ها بیش از سه میلیارد تومان بوده که عاید مددجویان شده است.
 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه مهمترین نقوش بافته شده توسط مددجویان را ریزماهی، خشتی، نایین و بوته جقه معرفی کرد و گفت: سالانه مددجویان استان بیش از چهار هزار متر مربع فرش را می‌بافند که برای فروش به تهران ارسال می‌شود.
حسینی با اشاره به صادرات ۹۰ درصدی فرش دستباف مددجویان امداد، اظهار کرد: همه تولیدات فرش به صورت تضمینی و با قیمت روز در بازارهای داخل و خارج از کشور به فروش می رسد.
وی تصریح کرد: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و مورد نیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها تلاش می کند تا بیشترین سود نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت شود.

انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید