جزییات خبر

یکشنبه / ۲۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۶۱۶۸
گزارشگر : ۷۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

گام نخست رزمایش مومنانه در کمک به نیازمندان، دنیا را شگفت زده کرد

(یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۴

آیت الله عبادی با تاکید بر ضرورت انجام پیش‌بینی های لازم برای اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه در استان، گفت: گام نخست رزمایش مومنانه در کمک به نیازمندان،دنیا را شگفت زده کرد و سرفرازی ایران اسلامی در مقابله با کرونا و خروج از بن بست های اقتصادی که بیگانگان به وجود آوردند موجب عصبانیت دشمن شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در نشست هماهنگی توزیع کمک‌های مومنانه استان گفت: شرایط جهانی و کشور به گونه ای است که به دلایلی سالهاست که مشکلات اقتصادی برای جامعه به وجود آمده است و با کارشناسی درست رهبر فرزانه معظم انقلاب اسلامی سالهاست بر روی مسئله اقتصادی به عنوان اولویتی که دشمن در طرح های خود به عنوان یک دام برای ما داشته است، تکیه دارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب در مسائل اقتصادی به صورت نسبی عمل کرده اند، افزود: شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان یک مسئله جدی است که مشکلات سختی را حتی برای کشورها مدعی نیز به وجود آورده است.
وی با اشاره به اهمیت ظرفیت ایمانی برای مقابله با ویروس کرونا، ادامه داد: در گام نخست رزمایش مومنانه، ایثار و خدمات مسئولان و ملت ایران برای کمک به نیازمندان بسیار برای دنیا شگفت انگیز بود ، در حالی که کشورهای دیگر برای حفظ شرایط اقتصادی خود در صف‌های خرید اسلحه ایستادند، اما در ایران اسلامی بر اساس ایثار و گذشت، مردم در صف شناسایی افراد آسیب دیده از  کرونا ایستادند و با جهاد و ایثار خود به سمت محرومان رفتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت انجام پیش بینی های لازم برای اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه در استان، ادامه داد: وضع فعلی ما این است که کشور از بن بست های که به وسیله نفوذ بیگانه و خود بیگانه از جهت اقتصادی به وجود آمده بود خارج می شود و این در جهات مختلف خود از جمله مقابله با کرونا خود را نشان می دهد و موجب عصبانیت دشمن شده است لذا از هیچ توطئه و فتنه ای فروگذاری نخواهد کرد.

جمع‌آوری ۱۱ میلیارد تومان در رزمایش کمک مومنانه خراسان جنوبی
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: امسال بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان در گام نخست رزمایش کمک مومنانه از محل کمک‌های کمیته امداد و نیکوکاران در استان جمع‌آوری شد.
رضا سلم آبادی در نشست هماهنگی توزیع کمک‌های مومنانه استان اظهار کرد: در گام اول رزمایش کمک مومنانه بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان از محل کمک‌های کمیته امداد و نیکوکاران در استان جمع‌آوری شد.
مدیرکل کمیته امداد  خراسان جنوبی افزود: از این میزان کمک جمع آوری شده بالغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نقدی و ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان غیر نقدی در جهت کمک به نیازمندان به کمیته امداد اهدا شده است.
سلم آبادی ادامه داد: حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از کمک های مردمی توسط مراکز نیکوکاری در سطح استان جمع آوری شده است.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه بالغ بر ۴۳ هزار بسته معیشتی با اعتبار هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توزیع شد، بیان کرد: از این میزان ۲۴ هزار بسته غذایی توسط امداد و ۱۹ هزار بسته توسط مراکز نیکوکاری توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: به‌ منظور اطعام نیازمندان و اجرای این رزمایش از ابتدای ماه مبارک رمضان ۲۵ آشپزخانه مهدوی در استان فعال شد که با کمک نیکوکاران و گروه‌های جهادی ۲۹۱ هزار پرس غذای گرم به ارزش سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان طبخ و به‌ دست نیازمندان رسید.
سلم آبادی تصریح کرد: همچنین ۱۳۳ هزار افطاری ساده نیز با اعتبار ۲۱۰ میلیون تومان بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان امسال توزیع شده است.
وی با اشاره به اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه از مردادماه سال جاری در استان،گفت: پیش بینی می شود در برنامه «نذر قربانی» همزمان با دهه امامت و ولایت در استان مبلغ چهار میلیارد تومان برای پوشش ۴۶ هزار خانوار نیازمند جمع آوری شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم اولویت توزیع بسته های معیشتی گام دوم رزمایش کمک مومنانه در بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، افزود: در مرحله سوم گام دوم رزمایش کمک مومنانه نیز که مصادف با دهه آخر ماه صفر و آغاز سال تحصیلی جدید است کمک به دانش آموزان نیازمندی که در آستانه سال تحصیلی جدید هستند، مدنظر قرار گیرد.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید