جزییات خبر

سه شنبه / ۷ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۶۳۷۶
گزارشگر : ۷۹

402 مددجوی کمیته امداد خراسان‌جنوبی شاغل شدند

(سه شنبه ۷ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۱۴

معاون اشتغال کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۴۰۲ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی شاغل شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیدرضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به ایجاد مشاغل پایدار با درآمد مناسب برای مددجویان، اظهار داشت: توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی سه مؤلفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد است.
حسینی بیان داشت: برنامه‌های جدید اشتغال باهدف ارتقاء پایداری و افزایش درآمد طرح‌های اقتصادی، اصلاح الگوی توسعه کسب‌وکار و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
وی از ایجاد ۴۰۲ فرصت شغلی با ایجاد ۳۴۶ طرح اشتغالزایی برای نیازمندان استان خبر داد و عنوان کرد: برای اجرای این تعداد فرصت شغلی ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
حسینی با بیان اینکه مشاغل ایجاد شده در بخش‌های دامداری،کشاورزی، صنایع‌دستی، خدمات، صنفی و صنعتی است، مطرح کرد: از مجموع طرح‌های اجرا شده ۸۲ مورد طرح‌های مشاغل خانگی و ۲۶۴ مورد طرح‌های خود اشتغالی است که توسط ۱۲۳ مجری زن و ۲۲۳ مجری مرد اجرا شد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان نظارت کمیته امداد قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی است، خاطرنشان کرد: امید است مددجویان تحت حمایت با مهارت‌آموزی و فراهم‌شدن زمینه اشتغال از محل اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی و کاریابی به استقلال اقتصادی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان از خودکفایی ۱۵ خانوار زیرپوشش این نهاد خبر داد و بیان داشت: اشتغال و توانمندی مددجویان یکی از اولویت‌های اساسی در سازمان کمیته امداد است که قصد دارد مددجو را پس از مدتی از چرخه حمایتی خارج و او را توانمند کند.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید