جزییات خبر

شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۶۳۹۸
گزارشگر : ۷۹
مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد:

اجرای 4500 فرصت شغلی در بین مددجویان تحت حمایت تا پایان سال جاری

(شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۲۶

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم شهرستانهای سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: با همکاری بانک های عامل و سایر دستگاه های ذیربط 4500 شغل در سال جاری توسط این نهاد ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: یکی از اولویت های اصلی این نهاد،توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت است و  در سال گذشته 41 درصد مشاغل خرد استان توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

سلم آبادی در ادامه فزود: در سال جاری 132 میلیارد تومان منابع اشتغال به کمیته امداد استان اختصاص یافته و تلاش می کنیم سقف  وام پرداختی به مددجویان را به 100 میلیون تومان و مدت بازپرداخت آن را به ده سال افزایش دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری بانک های عامل و سایر دستگاه های ذیربط 4500 شغل در سال جاری توسط این نهاد ایجاد گردد.

وی در این دیدار گفت: ساخت 5000 واحد مسکونی برای مددجویان با همکاری سازمان برنامه و بودجه از اقدامات مهم  و ماندگار در سال های اخیر بوده و امیدواریم تا پایان شهریورماه واحدهای ساخته شده در روستاهای سطح استان به مددجویان تحت حمایت تحویل می شود.

وی در ادامه ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت به وجود 5 مجتمع فرهنگی تربیتی امداد در سطح استان اشاره کرد و افزود: تلاش کرده ایم هیچ دانش آموزی بواسطه فقرو محرومیت و عدم دسترسی به امکانات از  تحصیل باز نماند، لذا در این مجتمع ها ضمن جذب دانش آموزان مستعد با برگزاری کلاس های معارفی و اعتقادی، تقویتی و کنکور، ورزشی و هنری و با استفاده از کادر مجرب علمی به آنان در موفقیت های تحصیلی مدد برسانیم.

وی همچنین افزود: در سال های اخیر بعلت تورم قدرت خرید مردم بویژه خانوارهای  بی بضاعت کاهش پیدا کرده و مراجعات به امداد افزایش چشمگیری پیدا کرده است،در این میان افزایش مستمری مددجویان با افزایش 15 تا 20 هزار تومان بوده که به هیچ وجه پاسخگوی مشکلات مددجویان نمی باشد.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بر ورود جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای شناسایی و رفع ریشه های فقر در کشور تاکید کرد و افزود: امیدواریم با همراهی و همکاری همه دستگاه های مربوطه بتوانیم شاهد رفع فقر و محرومیت از سطح جامعه باشیم.

مصطفی نخعی نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به تاکیدات حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ارتباط نزدیک و صمیمانه مسئولین با مردم و بویژه مستضعفین گفت:خدمات و فعالیت های کمیته امداد در جهت حمایت از خانوارهای نیازمند و محرومین بسیار مهم و ارزشمند است و از افتخارات کارکنان کمیته امداد همین ارتباط با خانواده های بی بضاعت و محروم در تمامی نقاط مناطق شهری و روستایی است و توانسته خدمات قابل توجهی را از ابتدای انقلاب به مردم ارائه نماید.

وی همچمین با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری این دوره، مجلس را مجلس انقلابی خواندند و بیان این مطلب، تکلیف را برای نمایندگان مجلس سنگین تر کرد.

نخعی در ادامه افزود: مردم نیز از ما انتظار رفتار انقلابی دارند. لذا تلاش می کنیم قوانین در جهت رفع مشکلات محرومین و خانونارهای نیازمند به تصویب و اجرایی شود.

وی وضعیت شهرستان های سربیشه و نهبندان را در مقایسه با سایر شهرستان ها از نظر توسعه یافتگی و تخصیص اعتبارات ضعیف ارزیابی کرد و گفت: در دهه پیشرفت و عدالت در رعایت عدالت نمره خوبی نگرفته ایم و همه باید تلاش کنیم شکاف بین شهرستان ها را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید