جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۶۶۴۱
گزارشگر : ۷۹
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی تاکید کرد:

هم افزایی موسسات خیریه با کمیته امداد در جهت خدمات مطلوبتر به محرومین

(سه شنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۱۸

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی بر هم افزایی همه موسسات خیریه با کمیته امداد در جهت کمک مطلوبتر به محرومین و خانوارهای نیازمند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، آیت ا... سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت:کمیته امداد یکی از دستگاه های موفق در خدمت به محرومین و نیازمندان است و بدون شک خدمات مطلوبی را به اقشار ضعیف و نیازمندجامعه  ارائه کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در ادامه افزود: ائمه بزرگوار و بزرگان دین همواره بر حفظ آبروی نیازمندان و کرامت خانوارهای نیازمند تاکید کرده اند و چه زیباست این مطلب اگر چه مورد توجه کارکنان کمیته امداد همواره بوده و هست ، اما بر این اصل توجه و دقت بیشتری صورت گیرد.
وی همچنین بر تعامل و همکاری موسسات خیریه در جهت کمک به خانوارهای نیازمند تاکید کرد و افزود: بایستی توسط دستگاه های مرتبط به گونه ای برنامه ریزی شود تا از هر گونه موازی کاری اجتناب و همه موسسات خیریه در جهت هم افزایی تلاش کنند، زیرا اگر موسسات خیریه با یکدیگر مشارکت کنند ، مشکلات خانوارهای بیشتری را رفع خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزود: کمیته امداد با استفاده از نیروهای متخصص و مددکاران دلسوز توانسته است ،ضمن شناسایی نیازهای دقیق افراد مراجعه کننده به این نهاد، خدمات مطلوبی را به خانوارهای نیازمند ارائه کند.
رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در  ابتدای این دیدار گفت: الحمد ا... بر اساس بررسی های صورت گرفته شده ،  اعتماد مردم به مجموعه امداد و مراکز نیکوکاری بسیار مطلوب گزارش شده است.
سلم آبادی همچنین به زکوات جمع‌آوری شده در استان اشاره کرد و افزود:  6 درصد درآمدهایی که کمیته امداد طی چهار ماه  نخست سال جاری جمع آوری شده است  از محل زکوات واجب و مستحب بوده  است.
 وی با بیان این که اگر بتوانیم بر اساس نیاز خانوارهای تحت حمایت از مردم جمع آوری کمک داشته باشیم قطعا هیچ خانواده نیازمندی با توجه به احصای نیازهایی که در خانواده انجام شده بدون خدمت باقی نخواهد ماند.
وی افزود: اگر در کنار هر مرکز نیکوکاری شبکه‌های نیکوکاری راه‌اندازی شود تاثیر بیشتری در جذب کمکها و توزیع بین نیازمندان خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی به تفاهم نامه‌ای هفته قبل بین امداد و اموال تملیکی امضا شده، اشاره کرد و گفت: قرار است طی جلسه‌ای لیست اقلام مورد نیاز مددجویان به سازمان تملیکی اعلام شود و کمک‌هایی که مورد نیاز مددجویان است را از اموال تملیکی گرفته و به نیازمندان بدهیم.
انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید