جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۶۶۷۴
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد:

‌فعالیت 70 مرکز نیکوکاری در استان خراسان جنوبی

(پنج شنبه ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۱۹

به مناسبت هفته تشکل ها و مشارکت های مردمی، نشست هم اندیشی سمن های مردم نهاد و مراکز نیکوکاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در این نشست هم انديشی گفت: این هفته را فرصتی مغتنم به منظور قدر شناسی از نقش آفرینی تشکل ها و مجموعه های فرهیخته و داوطلبانه ای عنوان کرد و افزود: در سالهای اخیر این مجموعه های پویا و هدفمند که در قالب کانون های فرهنگی، انجمن های علمی دانشجویی، شوراهای صنفی، تشکل های اسلامی و ... تشکیل شده و انصافا شاهد خدمات خوبی از این مجموعه ها بوده ایم.
سلم آبادی در ادامه بر هم افزایی همه موسسات خیریه، سمن های مردم نهاد و مراکز نیکوکاری در جهت هم افزایی در خدمت رسانی مطلوبتر به محرومین تاکید کرد و افزود: باید در مسیری حرکت نماییم که فرصت لازم برای حضور حداکثری سازمان های مردم نهاد را در همه عرصه ها فراهم و با هدف تقویت آنها نقش هدایت کننده، حمایتگر و ناظر را بر اساس دستورالعمل ها در جهت رفع فقر و محرومیت و کمک به خانوارهای نیازمند برعهده داشته باشیم.
وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید به جای دادن ماهی، ماهیگیری را به افراد یاد بدهند تا توسعه همه جانبه و پایدار را شاهد باشیم.
وی همچنین توانمند سازی ،غیر انتفاعی بودن، خدمت مدار و توسعه محور بودن در جهت منافع عموم مردم را از ویژگی اساسی تشکل های اجتماعی عنوان کرد و افزود: هم اکنون 70 مرکز نیکوکاری در سطح استان فعال هستند که از این تعداد 6 مرکز تخصصی در زمینه های رسانه، اشتغال ،مسکن، سلامت ، صنفی  و فرهنگی در حال ارائه خدمات به خانوارهای نیازمند هستند.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید