جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۰
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۷۲۲۴
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل تأمین مسکن امداد کشور در سفر به ایلام:

مشکل مسکن مددجویان ایلام ظرف ۲ سال آینده برطرف می شود/ انجام ۱۵۰ هزار خدمت مسکن به مددجویان تا پایان سال

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۱۰

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان امداد کشور گفت: : با اقدامات بسیار خوبی که در استان ایلام در زمینه تامین مسکن مددجویان در حال انجام است ظرف دو سال آینده مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد برطرف می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، احمدرضا دالوند در سفر به استان ایلام و در حاشیه بازدید از پروژه مسکن مهر شهرستان دهلران در یک گفتگوی خبری گفت: ایلام از استانهای بسیار موفق در زمینه ساخت و تامین مسکن مددجویان است و در سالهای اخیر اقدامات ارزنده ای در زمینه مسکن مددجویان انجام گرفته است.
وی ادامه داد: ساخت مسکن مهم ترین نیاز خانواده ها و در عین حال پر هزینه ترین نوع خدمت بوده که با رفع مشکل مسکن این قشر زمینه توانمندسازی آنان فراهم می شود.
دالوند در ادامه به برنامه های مسکن امداد در سطح کشور اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال بیش از ۱۵۰ هزار خدمت مسکن به مددجویان امداد ارائه می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون در سطح کشور تعداد بیش از ۴۰۰ هزار خانواده مددجو فاقد مسکن هستند گفت: از طریق تفاهم نامه با چند دستگاه، امسال نیز برنامه ساخت مسکن برای مددجویان به سرعت دنبال می شود.
دالوند تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه‌های صورت گرفته ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد تا پایان سالجاری در دستور کار است.
وی ادامه داد: در تفاهم نامه با  سازمان برنامه و بودجه ساخت ۱۷  هزار واحدمسکونی مددجویان در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفته ،همچنین دو تفاهم نامه ۱۰ هزار واحدی نیز با بنیاد مسکن، بنیادمستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای احداث مسکن مددجویان در سراسر کشور منعقد شده است.
وی با اشاره به خسارت ۲۵ هزار واحد مسکونی مددجویان در سیل فروردین ماه سال گذشته یادآور شد: از این مجموع تعداد ده هزار و ۵۰۰ واحد احداثی و تعداد چهارده هزار و ۵۰۰ واحد نیز تعمیراتی بوده اند.
 دالوند با اشاره به خسارات سیل به منازل مددجویان در استان ایلام افزود: مجموعا ۷۸۰ واحد مددجویان استان ایلام  از سیل خسارت دیده اند که ۳۳۰واحد احداثی و ۴۵۰ واحد آن تعمیری بوده است که تا پایان شهریور کار ساخت آن‌ها به پایان خواهد رسید.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید