جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۷۵۱۱
گزارشگر : ۷۹

۲۲ هزار دانش آموز خراسان جنوبی تحت حمایت کمیته امداد هستند

(چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در رزمایش مشق احسان از ارائه خدمات فرهنگی به 22 هزار دانش آموز تحت حمایت در استان خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی با اشاره به آغاز شور عاطفه‌ها در ادامه پویش ایران همدل، گفت: در حال حاضر ۲۲ هزار دانش آموز نیازمند تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی هستند که نیاز به وسایل آموزشی به خصوص تهیه تبلت دارند.
سلم آبادی در مراسم توزیع بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند استان، اظهار کرد: مرحله دوم پویش ایران همدل با شعار «از همدیگر گره گشایی کنیم» در استان همزمان با سراسر کشور  در حال اجرا است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۲۲ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند، گفت: از این تعداد هشت هزار و ۵۰۰ نفر مددجوی دائم و ۱۳ هزار و ۵۰۰  نفر مددجوی موقت هستند.
سلم آبادی ادامه داد: در مرحله اول رزمایش ایران همدل برای تامین مایحتاج دانش آموزان نیازمند تعداد ۶ هزار بسته تحصیلی به ارزش یک میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی کمیته امداد و کمک خیّران تهیه و توزیع شده است.
وی خاطر نشان کرد: امروز نیز هشت هزار و ۵۰۰ بسته به ارزش یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تهیه شده است که به صورت رایگان در بین دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان توزیع خواهد شد.
مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هفت هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی دیگر نیز مورد نیاز دانش آموزان نیازمند است که همت خیران و مشارکت مردمی را می‌طلبد.
 سلم آبادی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم آموزش های مجازی، دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد نیازمند تبلت و گوشی هوشمند هستند که تا پایان مهرماه بخشی از این نیاز با اولویت‌بندی تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
سردار «علی قاسمی» فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) استان نیز در مراسم توزیع ۸۵۰۰ بسته تحصیلی در بین دانش آموزان تحت حمایت با مشارکت کمیته امداد و ستاد اجرایی فرامین حضرت امام (ره) در استان، اظهار کرد: الگوی این مشق و احسان، دوران دفاع مقدس است که با گذشت و ایثار رزمندگان به سرانجام نیک رسید.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه سومین مرحله از گام دوم رزمایش کمک‌های مومنانه تا پایان ماه صفر انجام خواهد شد، گفت: امیدواریم با امتداد این حرکت مردمی بتوانیم از شرایط موجود و مقابله با کرونا به خوبی گذر کنیم.
وی با تاکید بر نقش پررنگ ایثار و فداکاری مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، ادامه داد: مردم به عنوان بازوی توانمند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی توانستند با عمل به اقتصاد مقاومتی در برابر هجوم متجاوزانه دشمنان ایستادگی کنند.
مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی گفت: در سومین دوره پویش مشق احسان، هشت هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان توزیع شد.
موسوی با بیان اینکه در سومین دوره پویش مشق احسان، ۸ هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی بین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی توزیع می شود، ادامه داد: هر بسته تحصیلی شامل کیف، دفتر، مداد، خودکار، جامدادی، مدادرنگی، خط کش، لیوان و همچنین اقلام بهداشتی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان است.
مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان‌جنوبی ارزش حدودی این بسته های تحصیلی را بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این هدایا از نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی و برای حمایت از تولید داخلی تهیه شده که در قالب پویش مشق احسان به دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان اهدا می‌شوند.
وی با بیان اینکه بسته‌های تحصیلی کاملا رایگان در اختیار کمیته امداد قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: طرح مشق احسان برای جمع آوری نوشت افزار برای دانش آموزان نیازمند به صورت مشارکتی با خیران ادامه می یابد.
انتهای پیام
کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید