جزییات خبر

دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۷۷۸۵
گزارشگر : ۷۹

مردم خراسان جنوبی ماهانه ۴۳۱ میلیون تومان صدقه دادند

(دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۹

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: ۶ ماه نخست امسال مردم خیر و سخاوتمند استان به طور میانگین ماهانه بیش از ۴۳۱ میلیون تومان صدقه به نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،احمد رفیعی،  معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به رشد ۱۳ درصدی صدقات نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: در راستای احیا و ترویج سنت‌های حسنه انفاق به منظور کمک به محرومان و نیازمندان، در این مدت بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۸۶ میلیون تومان صدقه در سطح استان جمع‌آوری شده است.
وی آمار مشترکان صدقات در این مدت را ۹۴ هزار و ۷۳۰ مشترک ذکر کرد و گفت: از این تعداد ۹۱ هزار و ۵۴ مشترک صندوق کوچک، یک هزار و ۹۴۱ صندوق بزرگ اماکن و یک هزار و ۷۳۵ صندوق بزرگ معابر در استان فعال است.
وی با اشاره به اینکه ۸ درصد از سهم کل درآمدهای کمیته امداد استان از محل صدقات است افزود: بیشترین صدقات جمع‌آوری شده از صندوق‌های کوچک خانگی بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار داشت: صدقات جمع‌آوری شده مردم براساس موازین شرعی در سرفصل‌های مختلف از قبیل خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج، مسکن و غیره مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند هزینه می‌شود.
وی به پرداخت صدقات با روش‌های نوین الکترونیکی اشاره کرد و گفت: هم استانی‌های خیر و سخاوتمند می‌توانند با استفاده از گوشی تلفن همراه و شماره گیری #۰۵۶*۸۸۷۷*، ارسال یک پیام بدون متن به سر شماره ۸۸۷۷، شماره گیری تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ و سایت امداد از آسانترین روش‌های پرداخت صدقه الکترونیکی استفاده کنند.
رفیعی اضافه کرد: در راستای سیاست‌های جدید این نهاد در سال جاری برخی صندوق‌های کوچک صدقات در استان به مراکز نیکوکاری واگذار می‌شود.

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید