جزییات خبر

سه شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۸۱۹۹
گزارشگر : ۷۹
با اجرایی شدن طرح مسکن محرومین

تاکنون 3285 خانوار تحت حمایت خراسان جنوبی خانه دار شدند

(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۲۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: با اجرای شدن طرح مسکن محرومین در استان،تاکنون 3285 خانوار تحت حمایت خانه دار شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در پی سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی، مصوب شد در راستای مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی استان، ۱۰ هزار واحد مسکن ویژه محرومان احداث شود که ساخت پنج هزار واحد از این تعهد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پنج هزار واحد نیز به کمیته امداد واگذار گردید.
سلم آبادی با اشاره اینکه در دور اول حضور دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در خراسان جنوبی ۲ هزار واحد مسکن محرومان به متقاضیان تحویل شد که از این تعداد 1500 واحد توسط بنیاد مسکن و 500 واحد توسط کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت واگذار شد.
وی خاطر نشان کرد: در دور دوم سفر دکتر نوبخت به استان 2000 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت تحویل گردید.
وی افزود: ۵۰ درصد هزینه ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان در استان به عهده دولت است و ۵۰ درصد باقیمانده نیز از طریق پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض دو دستگاه اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد تامین شده است.
وی گفت: برای واحدهایی که در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود، به متقاضیان ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود و در خصوص تسهیلات کمیته امداد برای ساخت پنج هزار واحد مسکن محرومان،مددجویان تحت حمایت این نهاد از ۳۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۳ درصد بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: با تلاش همه دستگاه‎های متولی پیشرفت خوبی در روند اجرای طرح مسکن محرومان استان داشتیم و احداث این واحدها خوشحالی و رضایت مردم و تثبیت و مهاجرت معکوس آنان را از حاشیه شهرها به روستاها در پی داشته‌ و موجب امیدواری مردم شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: مبلغ هزینه بلاعوض تاکنون برای واحدهای شروع شده از منابع سازمان برنامه و بودجه 103 میلیارد 867 میایارد تومان و مبلغ هزینه بلاعوض تاکنون برای واحدهای شروع شده از منابع وام صندوق امداد ولایت 64 میلیارد و 513 میلیون تومان است.
وی گفت: از مجموع 5 هزار واحد مسکونی محرومین 3971 واحد مسکونی، ویژه مددجویان در مناطق روستائی بوده که الحمدالله تاکنون 2500 واحد به مددجویان تحت حمایت تحویل داده شده و 1471 واحد مسکونی روستائی تا پایان آذر ماه به مددجویان واگذار خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع 5 هزار واحد محرومین 1029 واحد مسکونی، ویژه مددجویان در مناطق شهری بوده که انشاا... تا پایان سال جاری تکمیل و واگذار خواهد شد.
گفتنی است: تا قبل از اجرای طرح مسکن محرومین در استان، از طریق کمیته امداد طی 10 سال گذشته 3200 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت واگذار شده است، در حالیکه با اجرای طرح مسکن محرومین ظرف این مدت کوتاه  بیش از 5 هزار مددجوی تحت حمایت خانه دار شده اند.
انتهای پیام
کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۸۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید