جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۸۵۶۸
گزارشگر : ۷۹
از ابتدای سال جاری صورت گرفت:

ارائه 563 خدمت حقوقی به مددجویان خراسان جنوبی

(دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۲۲

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان خراسان جنوبی از ارائه 563 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت از ابتدای سال جاری خبرداد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی دیانی، رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 41 وکیل نیکوکار متناسب با نیاز مددجویان با کمیته امداد استان همکاری می کنند، گفت: این وکلا در مقاطع مختلف زمانی در طی سال و با توجه به نیاز مددجو به صورت رایگان به وی خدمت ارائه می دهند و نسبت به پیگیری امور حقوقی آنان اقدام می کنند.
علی دیانی خاطرنشان کرد: خدمات حقوقی ارائه شده در زمینه مشاوره حقوقی،تنظیم اظهار نامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات بوده که در این زمینه 563 خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.
 وی بیان کرد: در دوره های آموزشی مرتبط نیز مددجویان با مسائل حقوق خانواده در بخش های مهریه، نفقه، حضانت، قیومت و قانون معافیت از پرداخت هزینه های دادرسی آشنا می شوند و فرآیند استفاده از آن برای مددجویان تشریح می گردد.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مددجویان به واسطه وجود معضلات اجتماعی، ناآگاهی حقوقی و بی اطلاعی از قوانین است، افزود: ناآگاهی حقوقی مددجویان در عدم توانایی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مشکلاتی را برای آنان ایجاد کرده است که راه اندازی میز خدمت حقوقی در سطح ادارات کمیته امداد تا حدود زیادی از مشکلات حقوقی و قضایی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را مرتفع نموده است.
انتهای پیام/
کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید