جزییات خبر

یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۰
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۸۷۰۳
گزارشگر : ۷۹
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد.

هدف گذاری برای داشتن استانی بدون مددجو

(یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹) ۱۷:۵۰

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: باید برای داشتن استانی بدون مدد جو هدف گذاری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این مطلب در جلسه هم اندیشی مدیرکل و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خاطرنشان کرد: اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه حمایت از اقشار ضعیف جامعه بسیار ارزشمند است اما باید به سمتی برویم که مردم از فقر و گرفتاری بیرون بیایند و فعالیت های این مجموعه کمتر و کمتر شود.
وی ادامه داد: این هنر ماست که با برنامه ریزی درست و اجرای طرح ها و پروژه هایی اشتغالزا، فقر را در استان ریشه کن نماییم.
استاندار به جلسات مستمر ستاد کرونا در استان اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با تأکیدی که بنده داشته ام، جلسات ستاد کرونا را به صورت پیوسته برگزار می کنیم تا به زودی شاهد خروج از بحران کرونا در استان باشیم.
ملانوری با اشاره به این که فقر هم یک بیماری و یک آسیب جدی است، تأکید کرد: این جلسات راهبردی مستمر در زمینه محرومیت زدایی نیز باید اتفاق بیفتد تا شاهد قطع زنجیره فقر در استان باشیم.
وی با بیان این که خراسان جنوبی، استانی مستعد و با قابلیت های فراوان است، متذکر شد: باید مجموعه امداد بسیج شود و با تشکیل شورایی متشکل از افراد صاحب نظر و مؤثر، به شکلی برنامه ریزی کند که از این ثروت های خدادادی در راستای توانمندسازی افراد تحت پوشش خود استفاده نماید.
به گفته وی؛ این هدف، دست یافتنی است، فقط باید در قالب طرح و پروژه، برنامه ریزی شود.
استاندار با اشاره به آیات و روایات متعدد تأکید کرد: مهمترین وظیفه ما، توانمندسازی و مهارت آموزی مددجویان و افراد کم بضاعت است.
ملانوری، اقدام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان و ایجاد سالانه ۵ هزار شغل را تحسین برانگیز خواند و گفت: این اقدام درآمدزایی برای ۵ هزار خانواده را به همراه داشته لذا بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: توصیه این است که در کنار این اشتغالزایی و کمک به تأمین مسکن و معیشت خانوارها، برنامه جامعی طراحی شود که طی آن، سالانه تعداد قابل توجهی از مددجویان امداد از چتر حمایتی این مجموعه خارج شوند.
استاندار در ابتدای صحبت هم به نقش و جایگاه کمیته امداد امام خمینی(ره) در محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: این نهاد انقلابی از ابتکارات خوب حضرت امام خمینی(ره) بود که از بدو تأسیس در راستای اهداف اصلی خود گام های مؤثری نیز برداشته است.
ملانوری اظهار داشت: مهمترین نتیجه فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره)، رسیدن جامعه هدفش به آرامش و آسایش نسبی است.
شایان ذکر است: سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این دیدار به تشریح اقدامات و برنامه های حوزه فعالیتی خود پرداخت. اشتغالزایی از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره و کمک های بلاعوض و نصب نیروگاه های خورشیدی خانگی، کمک به ارتقاء سطح معیشت خانواده های تحت پوشش،تأمین نیازهای بیماران صعب العلاج، اجرای موفق طرح اکرام ایتام و محسنین در راستای حمایت از کودکان یتیم و بدسرپرست، احداث مسکن ویژه مددجویان در شهرها و روستاهای استان و ... از جمله مواردی بود که در این گزارش به شکل جامعی ارائه شد

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۷۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید